Magda dnes navrhne Prokopovi společné bydlení. Jeho reakce ji ale zklame

Magda dnes navrhne Prokopovi společné bydlení. Jeho reakce ji ale zklame
Magda cítí, že je potřeba učinit další krok ve vztahu s Prokopem. Mámino doporučení, aby šla do všeho po hlavě, ji v tom utvrdí. A tak svého milého překvapí otázkou o společném bydlení. Doufala však v docela jinou reakci… Mezitím Kryštof spřádá plán pomsty vůči Jakubovi a Adam zve Jarku na rande.

Prokopa děsí společné bydlení. Proč?

Magdu už nebaví pobíhat sem a tam mezi dvěma byty. Chce Prokopovi navrhnout sestěhování, ale váhá kvůli jeho reakci. Nerada by ho vyděsila, a tak se poradí s Otíkem. Ten jí doporučí, aby nikam nespěchala a počkala, až jí společné bydlení navrhne on. Ona však na radu mámy hodlá do všeho skákat po hlavě, takže Otu stejně neposlechne a rovnou oznámí Prokopovi, že pro něj má překvapení.

Nalíčí se a hezky oblékne, připije si s ním vínem, zkrátka navodí co nejpříjemnější atmosféru. Pak mu prozradí, že nejde ani tak o překvapení, jako spíš o otázku. Zeptá se ho, jestli by neměli bydlet spolu. Následný výraz děsu na Prokopově tváři je vskutku k nezaplacení. Zareaguje protiotázkou, zda není ještě brzy.

Přizná, že ho ta představa děsí, ale ujistí Magdu o své lásce. Nechce ji přímo odmítnout, jen se potřebuje na takový krok připravit.

Magda se večer sejde s Otíkem v Coolně, aby mu poreferovala, jak to dopadlo. Je zklamaná, ale zároveň Prokopovy důvody chápe. Náhle obdrží zprávu od paní Koláčkové. Píše, že se rozhodla vzít nemocnou maminku k sobě domů, a tím Magdě poněkud zlepší náladu.

Dopis od mámy Magdu rozplakal i inspiroval. Zdroj: TV Nova

Jakub zasluhuje potrestání! Vezme to Mára do vlastních rukou?

Věrka trvá na tom, že není správné zavřít nemocného člověka mezi zločince. Očividně Jakuba lituje a myslí si, že patří do léčebny, nikoli do vězení. Tak či onak podrážděný Mára rozhodně nestojí o to, aby vyšetřování vyšumělo do ztracena. Má pocit, že policie nedělá dost, a sejde se proto s Jirkou. Ten pro něj nemá žádné novinky, ujistí ho však, že nikdo nic zbytečně nezdržuje. Doporučí mu, aby to hlavně nechal na nich a nic neřešil na vlastní pěst. Mára už ale kuje rafinovanou pomstu a konzultuje ji s Brunem, jemuž by vůbec nevadilo uštědřit panu scenáristovi pár facek.

Karla mezitím sedí v salonu a svěřuje se Gábině o tom, že ji vyčerpává, jak musí být neustále ve střehu kvůli Kryštofově výbušné náladě. Snaží se s ním nehádat, ale cokoli řekne nebo udělá, je v těchto dnech prostě špatně. Netuší, jak v takové atmosféře přežijí společné prázdniny – čtyři dny v jednom pokoji.

Kryštofa teď rozzuří každá maličkost. Zdroj: TV Nova

Mají Jarka s Adamem ještě naději?

Adam se v hospodě setká s Kristýnou a zavede řeč na terapii ženských kruhů. Začíná to prý relaxací a uvolněním, otevřením mysli, a pokračuje sdílením příběhů jednotlivých účastnic. Hledají, v čem se projevuje ženskost.

Adam zaujatě naslouchá a poznamená, že mu to připomíná ublíženou Vandu. Potom se ho Kristýna zeptá na Jarku a on s hořkostí poznamená, že je stále aktivní na seznamce, a tak to s ní radši ukončil. Kristýna nechápe jeho přístup. Vyplísní ho, že je netrpělivý a nedal tomu ani pořádnou šanci. Možná z toho mohlo něco být, jen kdyby to alespoň ze začátku dokázal brát nezávazně a uvolněně. Adam se zamyslí a pošle Jarce zprávu, v níž ji pozve na rande.

Zdroj článku:
  • Autorský text