Twilight sága: Čarodějnice máme zdárně za sebou a celý květen bude v duchu upířího dobrodružství

Twilight sága: Čarodějnice máme zdárně za sebou a celý květen bude v duchu upířího dobrodružství
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
V prvním z filmů s názvem Stmívání se objeví Bella. Bella (Kristen Stewart) byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks, aniž by čekala, že se její život radikálně změní.

Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen (Robert Pattinson), kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk…

Zajímavosti o filmu

Americký fantastický romantický film z roku 2008 je adaptací stejnojmenného knižního bestselleru od spisovatelky Stephenie Meyer. Zároveň je prvním dílem veleúspěšném Twilight ságy.

Film natočila režisérka Catherine Hardwicke (Červená Karkulka, Třináctka, Legendy z Dogtownu). V hlavních rolích hrají Kristen Stewart (Sněhurka a lovec, Na cestě, Camp X-Ray) a Robert Pattinson (Nezapomeň na mě, Voda pro slony, Mapy ke hvězdám). Ve vedlejší roli se objevuje pozdější třetí velká hvězda celé filmové série, Taylor Lautner (Bez dechu, Kuků, Machři 2).

O roli Edwarda se ucházelo přes 5 000 herců.

Robert Pattinson
Robert Pattinson | Zdroj: Jean_Nelson / Depositphotos

Robert Pattinson se několik týdnů před začátkem natáčení snažil příliš nekomunikovat se svým okolím, protože chtěl získat stejný pocit izolovanosti jako jeho hrdina. Ještě před tm se Pattinson na nějakou dobu přestěhoval do Oregonu, kde pracoval na psychických i fyzických aspektech své postavy. Učil se bojovat, hrát baseball, a dokonce se naučil řídit – takže navzdory tomu, že je Angličan, má americký řidičák.

Robert Pattinson neznal knižní předlohu Stmívání, a to i přes její obrovskou popularitu. Na konkurz na roli se přihlásil jen proto, že se mu líbilo herectví Kristen Stewart ve filmu Útěk do divočiny.

Kristen Stewart se původně nechtěla zúčastnit konkurzu na roli, ale pak si své rozhodnutí rozmyslela. Ve filmu nosí příčesky, aby trvalo kratší dobu připravit její účes, a tak zbylo více času na samotné natáčení. Před kamerou se 35x usměje.

Taylor Lautner, který si zahrál indiánského mladíka Jacoba Blacka, musel ve filmu nosit dlouhovlasou paruku.

Nabídku na roli záporné postavy Victorie dostala herečka Bryce Dallas Howard (Vesnice, Manderlay, Proti pravidlům), která ji ale původně odmítla ve prospěch Rachelle Lafevre. Když Rachelle Lafevre vypadla z pokračování, Bryce Dallas Howard ji zastoupila.

Autorka knižní předlohy Stephanie Meyer je k zahlédnutí ve scéně z bistra, když se Charlie ptá Belly, jestli se jí líbí místní kluci. Všimněte si ženy, která si objednává vegetariánský sendvič.

V souvislosti s hlavní ženskou rolí se uvažovalo o Lily Collins, která je dcerou zpěváka Philla Collinse a později si zahrála Sněhurku ve stejnojmenném filmu z roku 2012. Kromě toho získala hlavní roli ve filmu Mortal Instruments: Město z kostí, který je adaptací knižní předlohy podobně úspěšné jako Stmívání.

Uvažovalo se také o Jennifer Lawrence, která se stala hlavní hvězdou úspěšné série Hunger Games (také podle knižní předlohy podobně úspěšné jako Stmívání) a od roku 2011 byla třikrát nominovaná na Oscara – z toho v roce 2013 Oscara získala jako Nejlepší herečka v hlavní roli za film Terapie láskou.

Frances Bean Cobain, dcera rockových hudebníků Kurta Cobaina a Courtney Love, odmítla nabídku na konkurz na hlavní ženskou roli.

První z řady filmů ještě stihnete na Prima Max 7. května dopoledne.

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima,
  • Autorský text