Tradiční předávání Oscarů se posune! Na kdy?
Foto: www.shutterstock.com

Tradiční předávání Oscarů se posune! Na kdy?

Tradiční předávání Oscarů se posune! Na kdy? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Jak dlouhou tradici má předávání Cen Akademie? Proč se bude tradiční předávání Oscarů posouvat a na kdy vůbec? Na všechny tyto otázky máme odpovědi a budete překvapeni.


Cena Akademie má dlouhou tradici

Oscar, nebo také Cena Akademie, se každý rok uděluje americkou Akademií filmového umění a věd. Toto prestižní filmové ocenění má velmi dlouhou tradici, letos v únoru se konal již 92. ročník. Událost je celosvětově sledována a patří k předním kulturním událostem na celém světě. Již několik let se tradičně ceny udílejí v Dolby Theater v Los Angeles, a to v únoru. Proč tomu příští rok bude jinak?

Dojde k odložení ceremonie

Asi všichni tušíme, že letos je celý svět vzhůru nohama. Nejinak tomu je i ve filmovém světě, kde byla pozastavena natáčení a stopku dostaly i kino projekce. Nyní, když se filmový průmysl po dlouhé pauze znovu probouzí, stále není vše ve starých kolejích. Mnoho filmových studií totiž oznámilo odložení filmových premiér svých snímků. Jednoduše a prostě se jim nevyplatí dělat velkolepou premiéru filmu, na který následně z různých důvodů nebude moci přijít početné publikum.

Academy Awards, česky Oscar, se bude místo 28. února 2021 přesouvat na 25. duben, tedy o dva měsíce později. Posune se také doba, do kdy se mohou filmy kvalifikovat. Vždy to býval konec prosince, tentokrát to bude konec února.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>