Thriller Pandemie (2002) vám může částečně připomínat dnešní situaci ve světě

Thriller Pandemie (2002) vám může částečně připomínat dnešní situaci ve světě
Thriller Pandemie (2002) vám může částečně připomínat dnešní situaci ve světě Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Právě teď je možná ten správný čas podívat se na film Pandemie z roku 2002 a zjistit, kolik má společného s dnešní situací. Pandemie – toto slovo je momentálně asi neskloňovanějším slovem na světě. Podívejme se však, jak tvůrci tohoto filmu byli blízko dnešní realitě.

Tento thriller se odehrává ve Spojených státech v době, kdy ochranka odváží prezidenta Ameriky do nemocnice. Doktoři zjišťují, že byl napaden mutací eboly. Záhy ale přichází obrovská epidemie.

Přichází boj se zákeřným virem

Režisér John Murlowski natočil v roce 2002 thriller Pandemie a ani netušil, že za pár let bude svět v dost podobné situaci. Jednoho dne se pár zločinců snaží zničit prezidenta spojených států, a proto ho nenápadnou formou infikují virem. Když prezident zkolabuje a jeho ochranka jej v rychlosti převáží do nemocnice, zprvu nikdo netuší, o jakou nemoc se jedná a jak mu zachránit život.

Lidé umírají a hledá se lék

Až doktorka Maxwellová nachází vysvětlení. Je však dost šokující a pro mnohé úplně nepravděpodobné. Záhadný vir je podle jejích slov mutace nejnebezpečnějšího viru na světě. Jedná se o mutaci eboly. Ta se však rozšiřuje, a záhy postihuje mnoho lidí nejen ve Spojených státech, ale také na světě. Začíná boj s časem a hledá se lék.

Jaké je herecké obsazení?

Ve filmu si zahráli:

  • Bruce Boxleitner, herec a otec čtyř dětí, který se za svou kariéru objevil minimálně ve stovce filmových rolí. Mohli jste jej vidět v Legii mrtvých nebo v Transformers: Fall Of Man.
  • Megan Gallagher, americká herečka, která hraje především v televizních filmech a seriálech.
  • Lin Shaye, herečka židovského původu, známou z Blbých a Blbějších nebo Bratři, jak se patří.
  • Dále hrají Tom Wright, Dan Laurina či Jeffrey Combs.

Režii obstaral Murlowski

Režisér Murlowski, který stojí také za filmy jako je například V síti intrik, Děsivé probuzení, ale také za Sám doma a bohatý: Vánoční přání, byl za tento snímek trochu kritizován. Divákům se nelíbilo, jakým způsobem natáčení pojal a nevymyslel dobré scény. Ve filmu Pandemie se za kameru postavil Steven Douglas Smith, který natáčel také Scary Movie 5 a scénář obstaral Russell V. Manzatt.

Kritikové moc nadšení nebyli

Komentáře k filmu nejsou nikterak chvalné. Nelíbí se jim především zakončení filmu, které divákům nepřipadá dobře zpracované. Chlapec, který zůstává sirotek a prolézá nemocniční vzduchotechniku, je nakonec adoptován prezidentem. Tento happyend diváci nepovažují za příliš realistický a ani za nápaditý.

Posuďte sami, zda se snímek režisérovi povedl, či nikoliv, a podívejte se na tento thriller z roku 2002, tolik podobný dnešnímu světu.