Tenet aneb první kasovní trhák, co otevře letošní postvirovou sezónu v Americe

Tenet aneb první kasovní trhák, co otevře letošní postvirovou sezónu v Americe
Tenet aneb první kasovní trhák, co otevře letošní postvirovou sezónu v Americe Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
I v Americe se pomalu začínají rozvolňovat opatření spojená s epidemií koronaviru. Je více než jasné, že producenti velkých trháků nejsou ochotni vypustit snímek do poloprázdných kin. Studio Warner Bros. tak bude možná prvním, kdo vypustí premiéru nového snímku.

První velký trhák na scénu? Ano, ale za dodržení několika podmínek

Studio Warner Bros. uvedlo, že pokud vše půjde dobře, 17. července vypustí do kin očekávaný snímek Tenet režiséra Christophera Nolana. Mělo by se jednat o první blockbuster, co bude vypuštěn do amerických kin po celosvětové pandemii koronaviru. Ale studio ještě uvedlo jednu podstatnou informaci. Tou je dle serveru Deadline informace, že film bude do kin vypuštěn pod podmínkou, že bude celosvětově otevřeno alespoň 80 procent všech kin.

Další podmínkou prý je, aby byla otevřena kina v Los Angeles, New Yorku a San Franciscu. A to ze zcela prozaického důvodu: předpokládá se, že právě součet tržeb v těchto městech bude tvořit celou čtvrtinu tržeb za první víkend po uvedení snímku.

Nejedná se o první premiéru

Nebude se tak jednat o první filmovou premiéru po celosvětové paralýze kinematografie. Před pár dny již totiž byl uveden thriller Unhinged s Russelem Crowem v hlavní roli. Ten ale není tolik očekávanou filmovou novinkou. Na rozdíl od Teneta se zde astronomické částky vydělané za prodej lístků neočekávají.

Zatím není jisté, od kdy se snímek začne vysílat v České republice.