Když se seriálová postava kompletně změní aneb tyto charakterové obraty jsme opravdu nečekali
Foto: Abel Halasz / Shutterstock

Když se seriálová postava kompletně změní aneb tyto charakterové obraty jsme opravdu nečekali

To hezké na seriálu je, že se každý týden můžeme těšit na naše oblíbené postavy a zažít s nimi nové dobrodružství. Aby byl seriál i po několika letech zajímavý, rozhodnou se producenti někdy pro drastickou změnu: jeden z charakterů projde nečekaným obratem.

Danerys Targaryen ze seriálu „Hra o trůny“

Hra o trůny“ je seriál, který si doslova hraje s postavami a jejich osudy jako žádný jiný. Nejzásadnější obrat nejspíše zažila Danerys Targaryen v 8. sezóně. Osm seriálových let osvobozovala otroky a svrhovala tyrany, a to vše jen proto, aby se v osmém roku stala přesně takovým tyranem, jaké kdysi zdolávala.

V 8. sezóně je toho hodně, co z ní dělá nechvalně divnou podívanou, ale toto otočení postavy o 180° je dokonalým zapouzdřením celého chaosu. Toto rozhodnutí bylo úplně mimo, zásadně to podrazilo postavu, nebylo to ani zdaleka tak chytré, jak si producenti mysleli, a bylo to příliš zaměřené na podvracení a překvapení.

Hank Schrader ze seriálu „Perníkový táta“

Hank Schrader začínal jako švihácký drsný švagr hlavní postavy Waltera Whitea. Chodící a mluvicí příklad o nejnepříjemnějších aspektech mužskosti, vytvořil snadno nenáviděnou postavu 1. sezóny. Ale jak seriál pokračoval a Walt se stával čím dál tím více sympatickým kvůli jeho problematickým rozhodnutím. Nakonec se stal Hank sympatičtější a přesvědčivější zároveň.

Kelly Bundy ze seriálu „Ženatý se závazky“

Chudák Kelly. Nejen, že je součástí doslova nejvíce nefunkční sitcomové rodiny všech dob, ale také prodělala jednu z nejpotupnějších osobnostních změn v televizní historii. Kelly byla představena jako vzpurný teenager s důvtipem. Ve škole se jí docela dařilo a oblékala se jako normální člověk.

V polovině druhé sezóny se ale její IQ propadlo do bezedné díry, byla pře-sexualizovaná a Christina Applegate se musela smířit s tím, že většina jejího těla byla neustále vystavena.

 

Zdroje:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy