Blonďatá sexbomba Kelly z Ženatý se závazky je dnes bojovnicí za práva zvířat a aktivistkou v prevenci rakoviny prsu
Foto: www.shutterstock.com

Blonďatá sexbomba Kelly z Ženatý se závazky je dnes bojovnicí za práva zvířat a aktivistkou v prevenci rakoviny prsu

Blonďatá sexbomba Kelly z Ženatý se závazky je dnes bojovnicí za práva zvířat a aktivistkou v prevenci rakoviny prsu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Celosvětově známý seriál Ženatý se závazky přinesl Christině Applegate už navždy nálepku atraktivní blonďaté naivky. Kelly Bunda byla sice hloupá, ale zato pořádně vytrvalá a nikdy se nevzdávala bez boje. Ani Christina se v životě nevzdává a jde si vytrvale za svým.


Seriálová kariéra

Poprvé se Christina Applegate objevila v seriálu Tak jde čas jako tříměsíční miminko spolu se svou matkou Nancy Priddyovou. Do sitcomu Ženatý se závazky byla obsazena ve svých patnácti letech. Christina neměla v dalších seriálech takové štěstí. Zahrála si titulní roli svobodné matky v sitcomu Jesse, avšak přestože seriál získal několik ocenění, byl po dvou letech zastaven. I další televizní projekt Samanta Who?, ve kterém Christina vystupovala, byl po několika epizodách zrušen. V současnosti hraje v úspěšném černohumorném seriálu Smrt nás spojí. Zahrála si také sestru Rachel (s Jeniffer Anniston jsou blízké přítelkyně) v seriálu Přátelé. Za tuto roli byla oceněna cenou Emmy za vynikající hostující herečku v komediálním seriálu.

Komediální herečka

Christina hrála od malička i ve filmu. Společně se svou matkou se jako devítiletá objevila v hororu Král Kobra. Nyní hraje především komediální role. V kritikou ceněné komedii Prostě sexy (2002) si zahrála po boku své nejlepší přítelkyně Cameron Diaz. Dále získala role například v komediích Máš padáka! (2004), Týden bez závazků (2011), Bláznivá dovolená (2015) nebo Matky na tahu (2017). Sama o sobě prohlašuje, že komedie jsou pro ni jako stvořené!

Soukromý život

V roce 2008 Christina překonala rakovinu prsu a prodělala dvojitou mastektomii. Od té doby se angažuje v kampaních za prevenci rakoviny prsu. Je po druhé vdaná s nizozemským muzikantem a má devítiletou dceru Sadie Grace. Je velkou milovnicí zvířat, vegetariánkou a bojovnicí za práva zvířat. V roce 2009 byla časopisem People vyhlášena jedničkou v žebříčku nejkrásnějších lidí světa. 

​​​​​​Podívejte se do galerie, jak se představitelka Kelly od dob natáčení seriálu změnila. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>