Robocop: Jaké bylo natáčení v robo-obleku a proč hlavní roli nezískal Arnold Schwarzenegger
63%
Foto: www.shutterstock.com

Robocop: Jaké bylo natáčení v robo-obleku a proč hlavní roli nezískal Arnold Schwarzenegger

Robocop: Jaké bylo natáčení v robo-obleku a proč hlavní roli nezískal Arnold Schwarzenegger Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Policista Alex Murphy je při jedné akci zabit gangstery. Vědci společně s lékaři využili jeho mrtvého těla a vytvořili z něj nezničitelného kyborga Robocopa. Ten se vydává do ulic Detroitu, aby bojoval proti zločinu. Lidé se díky němu tak cítí bezpečněji, ale Robocopovi se začnou vracet útržky vzpomínek – mezi nimiž je i ta, jak byl zabit. A tak začne toužit po pomstě.

Najít vhodného hlavního hrdinu nebylo jednoduché, důležitým faktorem byla jeho postava

Kandidáti na roli Robocopa byli Michael Ironside a Arnold Schwarzenegger. Ovšem roli získal Peter Weller, který byl podle režiséra Paula Verhoevena skvělým kandidátem – robo-oblek mu naprosto padl, měl výrazné rty, které byly to jediné, co člověk z něho mohl vidět, a uměl zacházet s pistolí.

Udělat v robo-obleku pouze jediný krok bylo pro herce namáhavé

Aby svou roli Peter Weller zahrál co nejlépe, šest měsíců trénoval robotické pohyby s mistrem pantomimy Monim Yakim v baseballové výstroji. Pod robo-oblekem musel nosit ještě další gumový oblek, s nímž se mu sice lépe pohybovalo, ale i tak pohyb v něm dal Peterovi zabrat. Když si oblek poprvé zkoušel, maskéři jej do něj oblékali téměř jedenáct dlouhých hodin.

Peter Weller byl neustále dehydrovaný, hrozily mu zdravotní komplikace

Váha robo-obleku byla skutečně velká, navíc v něm bylo neskutečné vedro. Hlavní hrdina začal rychle ztrácet na váze, takže oblek musel být vybaven vlastní klimatizací.

V Detroitu stojí Robocopova bronzová socha v životní velikosti

I přesto, že se snímek odehrává v Detroitu, natáčelo se v Dallasu. I přesto starosta Detroitu navrhl postavit Robocopovi sochu. Vysbíralo se na ni 50 tisíc dolarů.

Americký akční snímek můžete vidět 6.10. ve 22.10 hodin na televizi Prima MAX.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy