Robert Jašków z Ulice: Proč hraje hlavně záporáky?

Robert Jašków z Ulice: Proč hraje hlavně záporáky?
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Robert Jašków dostává díky své vizáži role samých zlosynů a násilníků. Vzpomínáte, jak hrál např. nebezpečného mafiána Vasila ze seriálu Ulice? V soukromí je přitom starostlivým otcem tří dětí a vzorným manželem.

V žilách mu koluje polská a maďarská krev

Robert Jašków se narodil 4. prosince 1969 v Trutnově a dětství prožil v Peci pod Sněžkou, což mu v podstatě zajistilo doživotní lásku k lyžování. Po otci má polskou krev, po matce zase maďarskou. I jeho příjmení je tím pádem polského původu a správně se vyslovuje s polským „měkkým s“, tedy Jaśkův.

Ve škole dával Robert před chemií přednost recitování a ochotnickému divadlu. Kdo by se mu divil, pravda? Nesporný talent ho zavedl na DAMU, kde studoval za pečlivého dozoru Věry Galatíkové a Petra Čepka. V současnosti bydlí v Praze s herečkou Petrou Bartošovou Jaškówovou, s níž má tři děti: Honzíka, Kubu a Mariánku. Svou ženu si vzal až po osmnácti letech vztahu prý právě proto, že se děti stále vyptávaly, proč se všichni kromě maminky jmenují Jaškówovi.

V seriálech a filmech pořád někoho znásilňuje

Ač v soukromí je milujícím manželem a otcem tří dětí, na televizní obrazovce vzbuzuje často zcela jiný dojem. Vizáž mafiána a padoucha ho jasně předurčuje pro negativní role.

Holá hlava, ostře řezané rysy a pichlavý pohled, který člověku pronikne až na dno duše – to vše mu vysloužilo nespočet násilnických postav. Právě scén se znásilněním má na kontě slušnou řádku. Vzpomeňme, jak před časem coby doktor Leoš Mára v Ordinaci v růžové zahradě nutil k sexu Mariku Lukáčovou (Andrea Růžičková). V podobných situacích hercům, pro jistotu vybaveným chrániči, pomáhají kaskadéři a poradci. Přesto občas dochází k nehodám a drobným zraněním.

Andrea Růžičková, Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Když v seriálu Cesty domů došlo na hrané znásilnění Markéty Plánkové, Jašków jí nedopatřením dupl na palec u nohy. Ani pro něj ale nejsou agresivní role kdovíjaká slast. Pokud třeba opakuje šestnáctkrát za sebou scénu, kdy tvrdě dopadne kolenem na podlahu, pochopitelně to zabolí. Vždy se však snaží být opatrný a neohrozit sebe ani kolegyně. Ostatně, erotické scény možná pokládá za ještě náročnější, protože při těch na vás kouká čtyřicet lidí, zatímco vy předstíráte city k někomu, koho ve skutečnosti ani neznáte. Těžký je úděl hercův…

Mafián z Ulice přešel k feťákovi do Ordinace

Aktuálně můžeme Roberta Jaškówa vídat nejčastěji právě v Ordinaci v růžové zahradě, kde se nicméně za ta léta vyvinul v sympatičtějšího a citlivějšího muže, než jakým byl na začátku. Kdysi dávno hrával v seriálu Ulice – drsného a nevypočitatelného mafiána Vasilije Ševčenka. Provázely ho nebezpečné akce slibující tučné zisky, ale i problémy se zákonem. Pro své plány využíval Lumíra Nykla, jemuž dopomohl na radnici. Lumír přesto nehýřil vděčností a vydal vyhlášku proti hernám, čímž Vasilovi pěkně zavařil. V soukromém životě se šarmantnímu darebákovi dařilo lépe, tedy alespoň na čas. Zamiloval se do Ingrid, s níž se později oženil. Štěstí jim ale přestalo přát. Kvůli oplétačkám s ruskou mafií byl Vasil nucen fingovat vlastní smrt. Později Jašków přešel z Ulice do Ordinace a nijak ho nepřekvapilo, že bude zase hrát gaunera.

 

Zdroje: