„Élišku chci za ženu!“ Takhle dnes vypadá a žije představitelka krásné Elišky z pohádky Princezna ze mlejna
Foto: www.shutterstock.com

„Élišku chci za ženu!“ Takhle dnes vypadá a žije představitelka krásné Elišky z pohádky Princezna ze mlejna

Tuto pohádku musí znát úplně každý. Všichni si představíme mladou Elišku, která ve mlýně pomáhá svému tatínkovi. K tomu se přidá čert s hastrmanem a čarodějnicí a o zábavu je postaráno. Jak dnes žije představitelka Elišky Andrea Černá?

„Élišku chci za ženu!“ Takhle dnes vypadá a žije představitelka krásné Elišky z pohádky Princezna ze mlejna Další fotografie v galerii >

Nádherná pohádka, která se může pyšnit titulem vánoční pohádka roku 1994. Zdeněk Troška už nechtěl točit další díl, ale názory diváků a jejich nadšené reakce ho nějak k druhému dílu dokopaly. Herečku Andreu Černou si našel přímo na konzervatoři a roli jí hned dal.

Andrea Černá je známá česká herečka, která se v televizi objevila několikrát. Ještě více se ale věnuje divadlu. Vystudovala obor herectví na Pražské konzervatoři. Hrála například v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde hrála ve více než 40 inscenacích, dále v Divadle U hasičů v Praze, Divadle pod Palmovkou nebo Divadle Na Fidlovačce. Naposledy hrála v Divadle na Vinohradech v Praze.

Eliška byla jedna z jejích prvních rolí. Dále se objevuje ve filmech Pohádka z větrného mlýna, O modrém ptáčku nebo Kameňák 2, kde hraje notářku Plojharovou. V roce 2008 se objevila jako lektorka břišních tanců v seriálu Comeback. Později si zahrála v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárnila roli sestřičky.

Zajímavosti          

Eliška během celého natáčení nosila paruku.

Celá pohádka se odehrává ve fiktivním mlýně, který byl postaven z polystyrenu a kartonu. Ale oko diváka nic nepoznalo.

Pohádka nezůstala pouze u nás, vysílala se například v Singapuru nebo Hongkongu, kde sklidila velký úspěch. Prodala se do více než 20 zemí světa.

Mládenec Jindřich, kterého ztvárnil Radek Valenta, v pohádce zmiňuje Hoštice, čímž vlastně odkazuje na Troškovu trilogii Slunce, seno…

Během natáčení běhání na boso po lese si Eliška s Jindrou nalepili na chodidla náplasti, aby je to tolik nebolelo. Záměr se ale nevydařil, náplasti byly všude, jen ne na chodidlech.

DOPORUČUJEME

Novinky