„Příběh byl pravdivý a na 98 % přesný!“ Film Erin Brockovich – zajímavosti a drobné odlišnosti
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock

„Příběh byl pravdivý a na 98 % přesný!“ Film Erin Brockovich – zajímavosti a drobné odlišnosti

Americké filmové drama z roku 2000 od režiséra Stevena Soderbergha, které získalo dohromady pět nominací na Oscara. Hlavní roli si zahráli Julia Robertsová a Albert Finley.

Hlavní hrdinkou je dvakrát rozvedená matka tří malých dětí bez peněz, majetku, potřebného vzdělání, a dokonce i bez práce. Snaží se prosadit jako sekretářka v advokátní kanceláři, chce něčeho dosáhnout a chopit se šance.

Dotáhla do konce případ, při kterém elektrárenská společnost musela zaplatit pokutu 333 milionů dolarů za znečištění podzemní vody. Následky na lidech v místním městě jsou katastrofální – objevily se zhoubné nemoci, genetické změny a potraty. Díky tomuto úspěchu se vypracuje na výborně placenou právní asistentku.

„Příběh byl pravdivý a na 98 % přesný,“ říká Erin. Jedna z mála chyb, které se ve filmu objevily, že ve skutečnosti byla Erin Miss Pacific Coast, ve filmu ji představili jako Miss Wichita. Ve filmu Erin s jejím právníkem Edem soudní proces prohrála, ve skutečnosti ale vyhrála a proběhlo finanční vypořádání.

Zajímavosti

1. Skutečná Erin Brockovich si ve filmu zahrála malou roli, a to postavu servírky Julii.

2. Svůj vlastní příběh Erin prodala za 100 000 dolarů.

3. Natáčení se zúčastnila i Emma Roberts, neteř Julie.

4. Soudce LeRoy A. Simmons si také zahrál sám sebe. Byl první, který případ soudně posuzoval.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy