Který herec byl nejlepším parťákem seriálového Komisaře Rexe. Jeden z nich si dokonce zahrál v českém velkofilmu

Který herec byl nejlepším parťákem seriálového Komisaře Rexe. Jeden z nich si dokonce zahrál v českém velkofilmu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
V rakouském seriálu Komisař Rex, natáčeném již od roku 1994, se vystřídalo celkem 6 parťáků známého policejního psa Rexe. Kdo si je zahrál a který z nich byl ten nejlepší?

Tobias Moretti jako Richard Moser

Drsný policista Richard "Richie" Moser je postava našeho prvního Rexova parťáka. Na začátku první série se rozváděl s manželkou Ginou a procházel si těžkým životním obdobím. S Rexem se ale hned spřátelil a poté ho i adoptoval. Společně tvořili nerozlučný tým a také že spolu vydrželi až do konce 4. série, kdy v díle nazvaném „Moserova smrt“, Rexův parťák umírá při přestřelce se šíleným vrahem, což bylo velmi dojemné zakončení série, kdy i samotný Rex tesknil.

Čtěte také: Kolik parťáků vystřídal Erdoğan Atalay alias Semir Gerkhan ze seriálu Kobra 11?

Pro rakouského herce Tobiase Morettiho byla postava policisty Richarda Mosera v Komisaři Rexovi jeho první velkou rolí. Objevil se celkem ve 45 epizodách včetně pilotního filmu k seriálu. Role mu přinesla 5 ocenění, velkou popularitu i dobrý herecký start. Ze seriálu odešel v roce 1997, protože se chtěl více věnovat své rodině a koníčkům a nechtěl být známý pouze pro tuto roli.

Gedeon Burkhard jako Alexander Brandtner

I po smrti policisty Mosera nakonec vše dopadlo dobře. Bývalý parťák byl nahrazen mladým komisařem Alexem Brandtnerem, který měl se psy již zkušenosti, a tak si ho i Rex za chvíli oblíbil. Dokonce si Alex s Rexem rozumněl i beze slov. Při vyšetřování zločinů a dopadávání zločinců společně také zažívají spoustu dobrodružství.

Čtěte také: Nesmrtelný Semir Gerkhan ze seriálu Kobra 11 aneb co jste nevěděli o hvězdě německé dálniční policie

Německý herec Gedeon Burkhard se stejně jako Moretti proslavil především rolí v seriálu, to mu ale dopomohlo i k rolím v jiných známých filmech. Zahrál si dokonce i v českém filmu Lída Baarová jako Gustav Fröhlich. 

Alexander Pschill jako Marc Hoffmann

Všechno někdy končí, a tak i Alexe střídá nový páníček. Přichází zapálený detektiv Marc Hoffmann a s ním i první ženská hlavní role seriálu, a to půvabná Niki Herzogová. Marc má s Niki blízký vztah a brzy se k sobě i nastěhují.

Čtěte také: Filmy, u kterých tuhne krev v žilách. Přehlídka těch nejstrašidelnějších hororů

Alexander Pschill v seriálu hrál od roku 2002 do 2004. Po něm na scénu přichází Kaspar Capparoni.

Kaspar Capparoni jako Lorenzo Fabbri

V 11. sérii se Rex stěhuje do Říma, kde se potkává se svým novým parťákem, italským detektivem Lorenzem Fabbrim. Rex se poměrně snadno a rychle naučí porozumnět italštině a s Lorenzem se rychle spřátelí. Ve druhé epizodě 14. série ale Fabbri umírá při explozi auta a Rexovi se znovu mění páníček.

Čtěte také: Hollywoodští Kájínci aneb ty nejlepší filmy o útěku z vězení

Ettore Bassi jako Davide Rivera

Davide Rivera se jako nový pán Rexe objeví ve 14. sérii. Snaží se mu pomoct překonat smrt Fabbriho. Nakonec se mu Rex přestane vyhýbat a oba se skamarádí.

Francesco Arca jako Marco Terzani

V 16. sérii se již objevuje nový policista Marco Terzani, který se již stane šestým a posledním Rexovým parťákem.

Který z nich byl podle vás nejlepším Rexovým parťákem?