Kam se hrabe Divoký Anděl a Esmeralda. Nová mexická telenovela strhla veškerou sledovanost v roce 2026
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciNa světě je první řada a několik dílů druhé řady. Ještě dva nebo tři díly zbývají do konce! Bing-watching jak vyšitý!
To řekněme na začátek, protože skončit v nejlepším a týden čekat není v tomto případě příliš příjemné.
Vztah k telenovelám je už dávno pryč, ale…
Vlastně jsem se nechala zlákat názven. Jako voda na čokoládu (2024 – 2026) a celkem přívětivá náhledovka ve mne probudila vzpomínku na ikonickou Čokoládu (2024) s Johnem Deppem a Juliette Binoche.
Malinko, malinko se to tomu podobá. Jakmile to tam okořenila vášeň k vaření, jídlu a rozkoši z něj alá Nigella Lawson, věděla jsem, že tomu rozhodně dám šanci. Popravdě se tu dozvíte hodně o španělské, mexické kuchyni.
Jedna věc mne dostala natolik, že mám v plánu ji zkusit. Mole omáčku. Chilli, čokoláda a sladké koření.
Jestli je tohle chuť celého seriálu, tak miluju Mexiko!
První řada vyloženě nadchla. Druhá už občas zkouší, nakolik jste si celou sérii zamilovali a co tedy vydržíte. Koneckonců, vydržíte. Ani za nic už by mne nikdo nedonutil se dívat na Esmeraldu, snad možná z nostalgie bych zhlédla jeden díl Divokého anděla, přesto jsem tohle dala a na zbytek seriálu se vyloženě těším.
Je tu totiž několik taháků, které tu sladkost a romanci podpoří i vyhladí pro dnešního diváka. Fascinuje vás nádherné prostředí, kde se natáčelo, podnebí, oblečení, styl dovedený k dokonalosti.
Charismatická Tita
Casting se podařil na jedničku. Tita je jakožto hlavni postava zajímavá v každém detailu, i v celkovém náhledu. Doslova hraje celou svou bytostí, každým nádechem, každým pohledem. Její matka a další sestry už trochu splývají v davu, ale nakonec každá z nich postupem času začne mít své vlastní charakteristiky. Muži tu jsou veskrze mexičtí, krásní a velmi dobře rozpoznatelní jeden od druhého. Když do hry vstoupí i místní lékař, začnete trochu přemýšlet, na čí straně budete.
Archetypy pohádek a lidských vztahů
Zkraje by se příběh mohl zdát i uvěřitelný. S dalšími díly, a posléze s druhou řadou už pochopíte, že jste v magické romanci, která víc než na historii a uvěřitelnost sází na archetypy. Pokud některou z prožívaných bolestných zkušeností v sobě nesete, velmi silně vás v tomto seriálu osloví. A stále tu je ten nevysvětlený deník...
- Možná zauvažujete, jestli vášnivěji neprožívat vaření dnešní večeře.
- Možná se zamyslíte nad svými vztahy, kudy vedou ta jemná přediva sítí…
- Možná zkusíte nějakou další sérii z podobného žánru.
Protože jako oddechovka to bylo perfektní a zarylo se to hluboko do paměti.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci