Gillian Anderson: Nezapomenutelná agentka Dana Scullyová jde z role do role. Tentokrát ztvární kontroverzní političku
Foto: Denis Makarenko / Shutterstock

Gillian Anderson: Nezapomenutelná agentka Dana Scullyová jde z role do role. Tentokrát ztvární kontroverzní političku

Dnes dvaapadesátiletá herečka si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Zatímco její vrstevnice se snaží s pomocí plastické chirurgie o zázrak, Gillian se našla v rolích silných a mocných žen staršího věku a pro role ji musí ještě nějakou tu vrásku navíc v maskérně udělat.

Seriál Koruna ji pomohl k další zajímavé práci

Bývalá představitelka agentky FBI, která pronásledovala mimozemšťany v několikaletém seriálovém projektu Akta X, nedávno zazářila v seriálu Koruna, kde byla velice přísnou Margaret Thatcher, která byla ve své funkci předsedkyně vlády Velké Británie považovaná za velice tvrdou a neústupnou političku.

Gillian Anderson si za interpretaci této složité postavy světových dějin vysloužila uznání na celém světě a evidentně se osvědčila i v očích filmařů, protože jí čeká další seriálová výzva.

Nová seriálová výzva

V novém seriálu, který by měl vyprávět příběh historie Spojených států viděný očima žen, jež žily v Bílém domě po boku svých manželů, amerických prezidentů. Gillian se tak stane ikonou 20. století Eleanor Roosevelt.

A nebude jedinou první dámou, která připomene dobu, kdy vládl zemi její muž. Další herečkou bude Michelle Pfeiffer v roli Betty Ford a Viola Davis jako Michelle Obama. Všechny tři herečky spojuje nominace na Zlatý glóbus. Pro Anderson už je to šestá nominace. Tentokrát to bylo za roli v seriálu Koruna. Dříve získala Emmy a Zlatý glóbus (a další 3 nominace) za roli Dany Scullyové v seriálu Akta X. Další nominaci měla za roli v seriálu Ponurý den.

O Eleanor Roosevelt

Její nová seriálová postava Eleanor Roosevelt žila v Bílém domě jako první dáma nejdelší časové období od roku 1933 až do roku 1945 a stala se významnou politickou a diplomatickou osobností. Byla také považovaná za kontroverzní aktivistku v oblasti občanských práv. Jako vůbec první manželka prezidenta pořádala tiskové konference, psala do novin a měla svůj týdenní rozhlasový pořad. To v té době nebylo pro manželku významného muže úplně běžné. Byla to také Eleanor, kdo „dotlačil“ Spojené státy do OSN. Stala se první americkou delegátkou.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy