Jakub se chystá skočit ze střechy! Přesvědčí ho Karla, aby to nedělal?

Jakub se chystá skočit ze střechy! Přesvědčí ho Karla, aby to nedělal?
Dorazí Karla na místo včas, aby Jakubovi zabránila v pokusu o sebevraždu? Co nastane, až za nimi na střechu vtrhne Jirka s policejním týmem? Mezitím bude Iva řešit jiné drama – nekončící zdravotní problémy otravného Kaštana. Co když ale ten starý hypochondr nesimuluje a má skutečné bolesti?

Jakub viní Karlu, že vše zničila! Spáchá kvůli ní sebevraždu?

S prvním videem Jakub u Karly neuspěl, ačkoli ji přiměl alespoň k tomu, aby si na chvilku odblokovala jeho číslo. Rozhodl se zajít ještě dál a poslat jí druhé video, na němž se poflakoval nebezpečně blízko okraje střechy. Namířil telefon dolů, aby Karla dobře viděla, jak daleko je to k tvrdé zemi. A právě tam ho najde, pokud za ním okamžitě nepřijede. Přestože Karla Jirkovi slíbila, že nebude sama nic podnikat, nevydrží to s nervy a vyrazí za nevypočitatelným Jakubem. Prošvihne kvůli tomu oslavu narozenin malé Toničky, návštěvu cukrárny a také rodinné kino.

Když dorazí na místo, Jakub už bude stát na okraji, připraven k osudnému skoku. Obviní Karlu, že je to vlastně jenom její vina. Ona ho opustila, ona všechno zničila! Naštěstí měla dost duchapřítomnosti, aby cestou zavolala Jirkovi. Ten se přiřítí i s celou jednotkou, aby kolegyni pomohl z bryndy. Jakub se ji v panice pokusí popadnout a využít jako rukojmí, ale proti zkušené policistce, která ovládá kdejaké chvaty, nemá šanci. Jirka ho posléze zneškodní a Karlu pošle rychle z místa zásahu pryč, aby nikdo nezjistil, že tam byla.

Čím Kaštan překvapí Ivu i Vítka?

Kaštan si neustále stěžuje na bolest v oblasti sleziny a požaduje další masáže. Není přitom kvůli svým problémům schopen snést jakýkoliv dotek, a tak ho Iva, už značně podrážděná, doprovodí do nemocnice. Tam se ukáže, že pan Kaštan nesimuloval a že má problémy s plotýnkou.

Iva začne vinit sebe – ne že by snad jeho potíže přímo způsobila, ale když upadl po srážce s autem, mohlo se mu to zhoršit. Vítek to chápe, stejně ho však rozčiluje fakt, že Iva kvůli Kaštanovi odvolává domluvené zákaznice a nemá možnost normálně vydělávat. Zanedbává kvůli němu práci a k ničemu dobrému to nepovede.

Oba jsou rozhodnutí Kaštana jednou provždy odmítnout, jenže když večer přijde s bonboniérou, aby Ivě poděkoval za odvoz do nemocnice, Klímovým najednou dojde řeč a vyprchá z nich zlost. Vidí totiž, že pan soused na tom opravdu není dobře, a je jim ho líto.

Lexík slaví narozeniny – pozve i Světlanu

Lumír začne plánovat Lexíkovu oslavu narozenin. Přesunou ji na čtvrtek, aby se mohli dostavit také Vojta s Miloškem. Lexík se nadšeně pustí do vlastnoruční výroby pozvánek a připraví jednu i pro Světlanu. Ví sice, že maminka nemůže na oslavu přijít, ale doufá, že jí tím udělá radost. Ingrid ho dojatě pozoruje a pomůže mu na pozvánku napsat slovo máma. Chlapcova citlivost zapůsobí i na Lumíra, jehož pak upřímně zamrzí, že nemůže na oslavu pozvat Kateřinu, protože Vilma by to nesnesla.

Zdroj článku:
  • autorský text