Ad astra (2019): Brad Pitt se při natáčení rozplakal
69%
Foto: www.shutterstock.com

Ad astra (2019): Brad Pitt se při natáčení rozplakal

Ad astra (2019): Brad Pitt se při natáčení rozplakal Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Režisér James Gray nechtěl natočit další sci-fi o mimozemšťanech ohrožujících náš úžasný, jedinečný svět. Ve snímku Ad astra se spíš zamyslel nad tím, kam by mohla vest lidská rozpínavost a ztráta tradičních hodnot, včetně lásky k rodině a víry v Boha. Téma je to už trochu omleté a současnému divákovi zavání patosem i křesťanským poučováním. Brad Pitt to ale drží nad vodou.


Ad astra je v každém případě úžasnou podívanou pro oko a pěkný pohled je i na hlavního hrdinu ztvárněného Bradem Pittem. Ten si roli kosmonauta zahrál s velkou chutí a náboženský podtext filmu mu vůbec nevadil. Naopak se svěřil, že ho myšlenka na možnost existence Boha naplňuje optimismem. 

On sám podle svých slov vyrostl v baptistické rodině, jeho rodiče se ale později přidali k jakési křesťanské sektě, kde se lidé při seancích dostávali do transu, mluvili andělskými jazyky a omdlévali. "Bylo to už trochu praštěné," vysvětlil Brad Pitt. "Vzepřel jsem se tomu a na nějakou dobu se ze mě stal ateista. Zpětně ale musím přiznat, že mě určitá víra nikdy neopustila. Pořád věřím, že jsme spojeni s něčím vyšším, i když to třeba přímo nenazývám Bohem," dodal herec. 

Náznaky víry, která člověka nikdy neopustí, jsou vidět i ve snímku Ad astra. Brad Pitt se na jeho tklivou notu napojil natolik, že se během natáčení jedné emocionálně vypjaté scény doopravdy rozplakal. Režisér v konečné verzi filmu slzy na jeho tváři ponechal, přestože by dle fyzikálních zákonů ve stavu bez tíže nemohly stékat směrem dolů. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy