Světový den zdraví připomíná také filmové a seriálové trháky z lékařského prostředí
Foto: carie-nelson / Shutterstock

Světový den zdraví připomíná také filmové a seriálové trháky z lékařského prostředí

7. dubna je Světový den zdraví stanovený Světovou zdravotnickou organizací. U příležitosti výročí si připomeňme starší filmy a seriály z lékařského prostředí, které mají i po dlouhé době své příznivce.


Seriál POHOTOVOST, USA 1994-2009, hodnocení 73 %

Patnáct nezapomenutelných sérií z prostředí chicagské pohotovosti nabízí divákům humor, ale i vážné okamžiky, napětí, lásku a zapeklitost vztahů. Nad jinými seriály podobného žánru vyniká hlavně lidskostí svých hrdinů a je příjemné sledovat, jak se hlavní postavy ve svém oboru během let zlepšují a nezkušení doktoři se promění v odborníky ve svém oboru. Objevuje se zde i celá řada známých herců, ať už v rolích doktorů nebo pacientů. Ač se díky počtu sérií začal projekt asi ve své polovině trochu podobat nekonečným telenovelám, dokázal si své fanoušky udržet.

Na obrazovkách životy zachraňovali:

Anthony Edwards, George Clooney, Julianna Marqulies, Noah Wyle, Laura Innes, Laura Cerón a další.

Film HRÁČI SE SMRTÍ, USA 1990, hodnocení 74 %

Pětice studenů medicíny začíná zkoumat zážitky blízké smrti v naději, že získají nové poznatky. Každý z nich má postupně uměle zastaveno srdce, aby se dostal do stavu podobnému klinické smrti a je zpět oživen.  Všichni začnou mít záblesky vzpomínek z dětství, které se stávají noční můrou. Zkušenosti se stále zintenzivňují a začnou mít nevysvětlitelný fyzický dopad.

Téma snímku velice zaujalo Michaela Douglase a film produkoval. Scénář napsal Peter Filardi, který se inspiroval zážitkem svého přítele, který během operace zažil klinickou smrt.

Se smrtí si hráli:

Kiefer Sutherland, Julia Roberts, Kevin Bacon, William Baldvin a Oliver Platt.

První dva jmenování se během natáčení velmi sblížili a vztah jim vydržel ještě asi rok.

Seriál DR. HOUSE, USA 2004-2012, hodnocení 87 %

Osm úžasných sérií, kterými diváka provází poněkud netradiční lékař Dr. House.

Arogantní, cynický, hrubý a závislý na lécích proti bolesti, to je Gregory House. Tento hodně divný lékař ztělesňuje nejhorší noční můru každého člověka, který potřebuje lékařskou péči, a zdá se, že není schopen jakékoli formy empatie. Tento absurdní a nesnesitelný muž je také génius. Díky hlubokým znalostem medicíny (a lidské duše) je schopen pomocí svého týmu řešit nejsložitější klinické případy a uzdravovat pacienty, kterým nikdo jiný nemůže pomoci.

Hugh Laurie v roli chronického podivína Dr. Gregoryho House terorizoval celou nemocnici a především lékaře, se kterými denně přicházel do styku. Některé z nich si zahráli:

Omar Epps, Olivia Wilde, Lisa Edelstein, Jesse Spencer, Jennifer Morrison, Robert Sean Leonard.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Serialy

Mára z Ulice má nůž na krku a řítí se do obřího průšvihu

Mára z Ulice má nůž na krku a řítí se do obřího průšvihu

Mára si na sebe šije bič a zaplétá se do pasti, ze které není úniku. Pokud by chtěl vycouvat, přišel by k úrazu. Jeho obchodní partner přistoupil na jeho podmínky a teď od něj očekává, aby splnil úkol. Vydírá ho a Mára toho přitom chtěl už dávno nechat. Když ještě obchodovali jen s cigaretami, bral to jako slušný přivýdělek s minimem rizika, ale teď začíná jít do tuhého. A přece jen má doma ostřílenou policejní vyšetřovatelku.

Ordinace v růžové zahradě 2 (1016): Kdo půjde na vysněné rande a která postava se objeví v nemocnici jako pacient

Ordinace v růžové zahradě 2 (1016): Kdo půjde na vysněné rande a která postava se objeví v nemocnici jako pacient

Druhý dubnový díl v sobě ukrývá mnoho zajímavých chvilek, které si věrný fanoušek nechce nechat ujít. Někteří z nás už mají díl zhlédnutý, ale na co se mohou těšit diváci, kteří tento seriál sledují vždy každý čtvrtek?

Ďáblova milenka v Ordinaci v růžové zahradě 2

Ďáblova milenka v Ordinaci v růžové zahradě 2

Táňa se nejspíše ve svých předchozích vztazích velice nudila, a proto nakonec vklouzla do náruče toho nejobávanějšího ze všech tří partnerů, kteří ji provázeli životem, primáře Máry. Od té doby již rozhodně nemá o vzrušující vztah plný napětí nouzi. Bude stát po jeho boku i v těch nejhorších časech, které jim v Ordinaci právě nastaly?

Letem seriálovým světem aneb vše, na co se fanoušci seriálů mohou těšit

Letem seriálovým světem aneb vše, na co se fanoušci seriálů mohou těšit

Jsme v době invaze seriálů, což je vzhledem k současné nejisté situaci ve filmovém průmyslu pochopitelné. Prakticky každý den je zveřejněná nějaká novinka o dalších sériích, hereckých obsazeních a úplných novinkách v seriálovém žánru.

Ordinace v růžové zahradě 2: Další podraz na Patrika. Kdo se bude smát naposledy?

Ordinace v růžové zahradě 2: Další podraz na Patrika. Kdo se bude smát naposledy?

Patrik se stal černou ovcí na pediatrii kvůli autonehodě, kterou způsobil pod vlivem alkoholu a vážně při tom zranil Bibi. Tedy taková je všeobecně rozšířená pravda v kamenické nemocnici. Jak to ale ve skutečnosti bylo a je, ví jen on a Dan. A Danovi se nějak nechce k ničemu přiznávat. O to více ne teď, když si z Bibi udělal svůj terč pokušení. Opět se to ale silně dotýká i Patrika, ve kterém se probudily hluboké city, kterých byl schopen zatím jen k Táně.


Další články z rubriky Serialy