Uhodnete, kdo je vůbec nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob?

Uhodnete, kdo je vůbec nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob?
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Pokud jste vsadili na jednoho odvážného archeologa, který tráví čas mezi výpravami a za školní katedrou, tak jste se trefili. Ono to nebylo zase tak těžké. Indiana Jonese máme rádi.

Své prvenství si neohrožený dobrodruh udržel i navzdory tomu, že poslední z filmů série s názvem Indiana Jones a Království křišťálové lebky se divákům až tak moc nelíbil. Charisma archeologa ztvárněného H. Fordem je tak mocné, že je postava vytvořená G. Lucasem populárnější než James Bond nebo Mad Max.

Mezi oblíbené postavy se dlouhodobě řadí Ellen Ripley z filmové série o Vetřelcích v podání Sigourney Weaver, která se umístila hned za šarmantním archeologem.

Oblíbenými postavami jsou i Batman, Rey z Hvězdných válek, marvelovská Black Widow, Marty McFly z Návratu do budoucnosti, nebo zabiják John Wick v bezchybném podání K. Reavse. Do rodinky oblíbenců patří také muž s neomylným instinktem Jason Bourne, kterého si diváci zamilovali hlavně díky šarmu Mata Damona. I když je to už pár let, co se na obrazovkách pravidelně objevovaly filmy s rošťáckým Alexem Foleyem ve filmové trilogii Policajt z Beverly Hills, diváci si sympatického policistu pamatují a rovněž se dostal do padesátky nejoblíbenějších filmových hrdinů.

Povedená filmová série

Harrison Ford debutoval ve své ikonické roli v roce 1981 s filmem Dobyvatelé ztracené archy s tržbami v kinech ve výši 389 milionů dolarů. Následoval film Indiana Jones a Chrám zkázy v roce 1984 se ziskem 333 milionů dolarů. Série pokračovala filmem Indiana Jones a Poslední křížová výprava v roce 1989 s výnosem 474 milionů.

Od roku 1992 do roku 1996 se diváci potkávali v seriálu Mladý Indiana Jones s dobrodružným archeologem v době jeho dětství a dospívání. Zajímavostí je, že se tento seriál točil na mnoha místech České republiky.

V roce 2008 potom přišel již zmíněný poslední díl filmové série Indiana Jones a Království křišťálové lebky, který vydělal 790 milionů dolarů.

Pátý díl by se měl objevit 29. července 2022, pokud to situace s pandemií dovolí. Steven Spielberg v tomto projektu předal režisérskou židli Jamesovi Mangoldovi.