Uhodnete, kdo je vůbec nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob?
Foto: Featureflash photo Agency / Shutterstock

Uhodnete, kdo je vůbec nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob?

Pokud jste vsadili na jednoho odvážného archeologa, který tráví čas mezi výpravami a za školní katedrou, tak jste se trefili. Ono to nebylo zase tak těžké. Indiana Jonese máme rádi.


Své prvenství si neohrožený dobrodruh udržel i navzdory tomu, že poslední z filmů série s názvem Indiana Jones a Království křišťálové lebky se divákům až tak moc nelíbil. Charisma archeologa ztvárněného H. Fordem je tak mocné, že je postava vytvořená G. Lucasem populárnější než James Bond nebo Mad Max.

Mezi oblíbené postavy se dlouhodobě řadí Ellen Ripley z filmové série o Vetřelcích v podání Sigourney Weaver, která se umístila hned za šarmantním archeologem.

Oblíbenými postavami jsou i Batman, Rey z Hvězdných válek, marvelovská Black Widow, Marty McFly z Návratu do budoucnosti, nebo zabiják John Wick v bezchybném podání K. Reavse. Do rodinky oblíbenců patří také muž s neomylným instinktem Jason Bourne, kterého si diváci zamilovali hlavně díky šarmu Mata Damona. I když je to už pár let, co se na obrazovkách pravidelně objevovaly filmy s rošťáckým Alexem Foleyem ve filmové trilogii Policajt z Beverly Hills, diváci si sympatického policistu pamatují a rovněž se dostal do padesátky nejoblíbenějších filmových hrdinů.

Povedená filmová série

Harrison Ford debutoval ve své ikonické roli v roce 1981 s filmem Dobyvatelé ztracené archy s tržbami v kinech ve výši 389 milionů dolarů. Následoval film Indiana Jones a Chrám zkázy v roce 1984 se ziskem 333 milionů dolarů. Série pokračovala filmem Indiana Jones a Poslední křížová výprava v roce 1989 s výnosem 474 milionů.

Od roku 1992 do roku 1996 se diváci potkávali v seriálu Mladý Indiana Jones s dobrodružným archeologem v době jeho dětství a dospívání. Zajímavostí je, že se tento seriál točil na mnoha místech České republiky.

V roce 2008 potom přišel již zmíněný poslední díl filmové série Indiana Jones a Království křišťálové lebky, který vydělal 790 milionů dolarů.

Pátý díl by se měl objevit 29. července 2022, pokud to situace s pandemií dovolí. Steven Spielberg v tomto projektu předal režisérskou židli Jamesovi Mangoldovi.

 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Akční filmy

Kolosální primát proti bájnému monstru: Konečně se dočkáme filmu „Godzilla vs. Kong“
75%

Kolosální primát proti bájnému monstru: Konečně se dočkáme filmu „Godzilla vs. Kong“

Po několika odkladech (kvůli koronaviru) se první velkolepé hollywoodské setkání legendárních obřích příšer konečně uskuteční v roce 2021. První trailer neslibuje jen bezhlavé ničení a krvelačný boj, ale také menší a neočekávané překvapení.

5 nejoblíbenějších komiksových postav. Kterou z nich máte nejraději

5 nejoblíbenějších komiksových postav. Kterou z nich máte nejraději

Komiksy a komiksové filmy jsou stále populárnější. Ze zábavy pro děti je dnes téměř nový kult. Superhrdinové se postupně stali nezaměnitelnou součástí filmového světa a dnes na ně narazíte snad na každém rohu. Které komiksové postavy se ale dostaly tak vysoko, že se staly těmi nejoblíbenějšími?

3 zajímavosti Deadpoola, které prostě musíte znát

3 zajímavosti Deadpoola, které prostě musíte znát

Deadpool se dočkal celkem silné fanouškovské základny již po prvním zfilmování v roce 2016. Oblíbili si ho i ti, kteří neměli nejmenší ponětí o jeho charakteru z komiksového světa. Proto si představíme tři fakty o Deadpoolovi, které možná neznáte.

Pět žen, které do běla rozpálily i agenta s povolením zabíjet

Pět žen, které do běla rozpálily i agenta s povolením zabíjet

V následujícím textu si představíme pět krásných žen, které stály po boku Jamese Bonda. Připomeneme si inteligentní Lois Chiles, která ke své kráse přidala i nesmírnou inteligenci a stala se tak pravým parťákem Jamese Bonda. Následně Evu Green s jejím zajímavým obličejem a uhrančivým pohledem. Femke Jenssen jako šílenou ruskou stíhací pilotku. Snědou krásku Halle Berry s krátkým sestřihem a ke konci Bérénice Marlohe, která nám přinesla velice silný osobní příběh.

Liga spravedlnosti: S jakými těžkostmi se musela během natáčení vypořádat herečka Gal Gadot
60%

Liga spravedlnosti: S jakými těžkostmi se musela během natáčení vypořádat herečka Gal Gadot

Po smrti Supermana se zlomyslný Steppenwolf znovu pokouší ovládnout celou planetu Zemi. Batman a Wonder Woman tak musí do týmu najít náhradu s nadlidskými schopnostmi, aby zlého Steppenwolfa zastavili. Vzniká tak Liga spravedlivých, kterou tvoří Flash, Aquaman, Wonder Woman, Cyborg a Batman. Podaří se jim ochránit lidstvo?


Další články z rubriky Akční filmy