Rodinná dynastie Rychlých: Potkali se v Ordinaci v růžové zahradě i v Modrém kódu
Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Rodinná dynastie Rychlých: Potkali se v Ordinaci v růžové zahradě i v Modrém kódu

V umělecké sféře naleznete spoustu osobností propojených mezi sebou nějakým krevním poutem. Málo už je jich ale takových, že by pocházely přímo z jedné rodiny a účinkovaly ve stejných projektech, nebo se v nich dokonce setkávaly jako členové jedné domácnosti. Takovým ukázkovým příkladem je klan Rychlých. Hrají v divadle, televizi, moderují i dabují. A kdo je kým?

Petr Rychlý – herec, moderátor, dabér, bavič a režisér

Asi nejvýraznějším zástupcem této rodiny je právě Petr Rychlý. Od prvopočátků Ordinace v růžové zahradě se s ním diváci mohou setkávat v roli Čestmíra Mázla, vynikajícího lékaře, primáře gynekologie, několikanásobného otce a správného chlapa do života. 

Kromě herce je Petr dvorním moderátorem a bavičem televize Nova. Dlouhá léta prezentuje svou tvář v kutilském pořadu Rady ptáka Loskutáka. Tím ale výčet jeho aktivit nekončí. Účinkuje v několika divadlech a věnuje se rovněž režírování. Má dokonce založeny své vlastní webové stránky. Co se dabingu týče, jeho asi nejslavnější rolí, které propůjčil hlas, byl Joey ze seriálu Přátelé. 

Čtěte také: Ordinace v růžové zahradě 2: Dorka doprovokovala, Darek doordinoval

Pavla Rychlá (Vojáčková)

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Bývalá manželka Petra Rychlého je známou herečkou a skvělou dabérkou. Její ojedinělý hlas televizní diváci jistě rozpoznají v postavě Moniky (Courteney Cox), rovněž v seriálu Přátelé. Na dabování tohoto amerického sitcomu společně s Petrem Rychlým s láskou vzpomínají. Pavla je mimo jiné i znamenitou divadelní herečkou. Volný čas ráda tráví aktivně. Miluje sport, nejraději lyžuje a jezdí na kole. 

Čtěte také: Seriál Ordinace v růžové zahradě: Jak dnes vypadají a čemu se věnují bývalé sestřičky z kamenické nemocnice?

Renata Rychlá

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Sestra Petra Rychlého absolvovala DAMU a několik desítek let účinkuje v pražském Studiu Ypsilon. 

Od útlého dětství tíhla k divadlu. Už jako malá inscenovala vlastní představení. Jak na to Renata vzpomíná, prozradila v rozhovoru pro Český rozhlas. „Bydleli jsme v Nejdku. A tam jsme měli před barákem takový veliký strom, před kterým jsem vždycky režírovala divadlo a psala hry jako dítě. Herci byli za ním schovaní a já je tahala před strom a museli jsme hrát. Bylo to o milostných vztazích většinou. A agresivní to bylo, protože se tam všichni prali.”

V televizi není Renata Rychlá moc k vidění, ale společně se svým bratrem si zahrála v Ordinaci v růžové zahradě 2 coby věštkyně Melisa.

Čtěte také: Končící seriál Ordinace v růžové zahradě 2 bude mít o starost navíc

Ondřej a Matěj Rychlí

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Jablko nepadlo daleko od stromu, a i synové Pavly a Petra se vydali na uměleckou dráhu. Matěj Rychlý je součástí zpravodajského týmu televize Prima. V současné době je reportérem CNN Prima NEWS.

To Ondřej svého otce nezapře. Nejenže jde v jeho hereckých šlépějích, on zároveň vypadá, jako by mu z oka vypadl. Potkali se spolu při natáčení Ordinace v růžové zahradě 2, kde dokonce hráli otce se synem. 

Čtěte také: Začínají škrty postav v Ordinaci v růžové zahradě 2?

Zpočátku Ondřej uvažoval o studiu medicíny, má k tomu koneckonců z matčiny strany rodinné předpoklady, její otec byl a její bratr je lékařem, ale herectví nakonec zvítězilo. Úlohu doktora si vyzkoušel v seriálu Modrý kód, ve kterém účinkovala i jeho maminka. Zahrála si zde malou roli veterinářky, která se svou dceru snaží léčit stejně jako zvířátka.

 
 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy