Poslední ohlédnutí za seriálem Smysl pro tumor z nabídky České televize

Poslední ohlédnutí za seriálem Smysl pro tumor z nabídky České televize
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Příběh mladého medika, který se musel poprat s rakovinou, si udržel publikum i při premiéře poslední epizody. V neděli si ve hlavním vysílacím čase udržel opět nadprůměrnou sledovanost.

Série inspirovaná reálným příběhem onkologického pacienta přilákala k obrazovkám průměrně 1,35 milionu diváků s podílem na sledovanosti 31,05 %. Zásah celé série se vyšplhal na 2,97 milionu lidí, které seriál oslovil. Nadprůměrných výsledků dosáhl pořad i v hodnocení spokojenosti, originality a zaujetí.

Pár čísel, které ČT zveřejnila

Za prvních sedm dílů se míra spokojenosti dosáhla na průměrnou hodnotu 8,8 bodu z celkem deseti možných. Úspěch seriál zaznamenal i z hlediska zaujetí, které se vyšplhalo na 83 %, nebo originality, která průměrně činí 73 %. 

Seriál vyhledávaly více ženy než muži. Z věkových skupin pak nejvíce bavil diváky ve věku 45-64 let a také mladé diváky 15-24 let. Nejvyššího podílu dosáhl Smysl pro tumor u vysokoškoláků, zájem s dosaženým vzděláním prudce stoupal. Regionálně je nadprůměrný zájem u diváků z Prahy, východních Čech a Střední Moravy,

uvádí podrobnosti vedoucí výzkumu a analýz Renata Týmová.

Z celkové sledovanosti se 48 % odehrálo odloženě. Většina byla do sedmi dnů od vysílání v televizi, na internetu sledovalo seriál Smysl pro tumor průměrně 110 000 diváků starších čtyř let.

Příběh ambiciózního studenta medicíny, kterému nemoc změnila život, ale pomohla najít lásku a vážit si vlastní rodiny, vysílala Česká televize od 7. ledna do 25. února. Původní belgická verze Gevoel voor tumor byla oceněna prestižní cenou Prix Europa pro nejlepší televizní sérii roku 2018. Autorem české adaptace je scenárista Matěj Podzimek, režie se ujala Tereza Kopáčová. Hlavní role v seriálu ztvárnili Filip Březina, Tereza Brodská, Jiří Bartoška, Alžběta Malá nebo Pavel Řezníček.

Pro Filipa Březinu a Alžbětu Malou šlo o role, které je výrazným způsobem posunuly v herecké kariéře. Už tradičně byl velmi oblíbený Jiří Bartoška, jehož seriálovou smrt diváci oplakali. Na vrcholu žebříčků sympaťáků je i Pavel Řezníček, který se v současnosti veze na vlně popularity i díky seriálu Zlatá labuť, který vysílá v současné době TV Nova.

Celou sérii doprovodila osvětová kampaň a samostatná podcastová série. Součástí každého dílu byly také rozhovory se skutečnými onkologickými pacienty ze sdružení Fuck Cancer. Seriál tak upozornil na skutečnost, že rakovina se netýká jen lidí v pokročilém věku a často zaskočí i do té doby zdravé mladé lidi.

Zdroje článku:
  • Press kit ČT,
  • Autorský text