Večírek s Peterem Sellersem: Oblíbený film Elvise Presleyho, u kterého se budete válet smíchy od začátku do konce
77%
Foto: www.shutterstock.com

Večírek s Peterem Sellersem: Oblíbený film Elvise Presleyho, u kterého se budete válet smíchy od začátku do konce

Peter Sellers v kultovní komedii „Večírek“ z roku 1968 svým komediálním talentem už nikoho nepřekvapí. Tentokrát nebude nemotorným inspektorem francouzské policie, ale trochu nevšedním indickým hercem jménem Hrundi V. Baksi.

Večírek s Peterem Sellersem: Oblíbený film Elvise Presleyho, u kterého se budete válet smíchy od začátku do konce Další fotografie v galerii >

Veselá podívaná

Uctivý, ale naprosto nezkušený indický herec přijíždí do Hollywoodu a je přesvědčený, že jej jeho talent předurčil k tomu, stát se filmovou hvězdou. Jen neví, kde začít. A tak se vloudí na jedno významné natáčení a popularita na sebe nenechá dlouho čekat. Jen je jiná, než měl plachý herec v plánu.

A show může začít

Hereckému zelenáči se podaří odpálit drahou maketu pevnosti v klíčové scéně historického velkofilmu a tím přerušit natáčení. Šéf produkce jej nechá z prostoru natáčení vyhodit a slíbí mu, že se postará o to, aby si v Hollywoodu nikdy nezahrál. Pro jistotu si jeho jméno zapíše.

A tak se shodou okolností jméno dostane na seznam hostů jednoho prominentního večírku hollywoodské smetánky.

Indický smolař na večírku poprvé ochutná alkohol, a to v kombinaci s jeho vrozeným talentem pro způsobování katastrof rozhodně nepřinese nudu. Ač se bezradný, a hlavně bezelstný herec snaží „splynout s davem“, smůla se mu lepí na paty a jedna katastrofa stíhá druhou. Do toho se ještě připlete krásná Francouzka, která už tak nejistého muže ještě více rozruší. Na nekončící sled katastrof je tedy založeno a přepečlivě stanovený program večírku vezme za své. Večírek plný významných hostů se tak mění v nekontrolovatelnou jízdu, která se už nedá zastavit.

Protikladem filmových rolí byl hercův soukromý život

Peter Sellers (1925-1980) je často řazený mezi největší komiky své doby a své herecké nadání zdědil po rodičích. V soukromí měl „Inspektor Clouseau“ úplně jiné starosti než hrdinové jeho rolí.

Bojoval s depresemi a duchovní nejistotou. Často tvrdil, že bez svých filmových postav nemá žádnou identitu. Měl dlouhodobé problémy s alkoholem a drogami, často na hranici života a smrti.

Přežil několik infarktů, ale nakonec ho srdce zradilo.

DOPORUČUJEME

Novinky