Kultovní horor dostane remake z Japonska: „Kostka“ se vrátí na plátno
70%
Foto: photoschmidt / Shutterstock

Kultovní horor dostane remake z Japonska: „Kostka“ se vrátí na plátno

V „Kostce“ se skupina cizích lidí probudí v mysteriózní čtvercové místnosti a nikdo z nich neví, kde se tam vzal. Zanedlouho začne téct krev a v krabici vypukne strašlivý horor. K tomuto kultovnímu sci-fi hororu z devadesátých let se teď objevil remake z Japonska.

Obrácená situace

Obvykle to funguje takto: hollywoodská studia si nakoupí práva na populární hororové filmy z Japonska, aby mohli natočit remaky, které budou atraktivní zejména pro americký, ale taktéž pro evropský či australský trh (viz „Kruh“). S „Kostkou“ však Japonsko importovalo strašidelný nápad ze zahraničí.

Japonská „kostka“ má svou předlohu v kanadském sci-fi hororu z roku 1997, který se stal hitem díky své jednoduché, ale efektivní a zajímavé story.

Děj „Kostky“

Podle prvního traileru se dá poznat, že se i v japonské „Kostce“ různí lidé probudí v tajemné místnosti, která je s ostatními místnostmi spojena úzkými čtvercovými šachtami. Jak tyto náhodní lidé brzy zjistí, jsou uvězněni v bludišti plném smrtelných pastí. Aby se mohli dostat v jednom kuse ven, musí vyřešit hádanky, které mohou mladým divákům připomenout jejich zážitky z únikových her – až na to, že zde člověk zemře, když hru nevyhraje.

Původní „Kostka“ byla natočena režisérem a scenáristou Vincenzem Nataliem, a to za pouhých 365 000 kanadských dolarů (nejvíce ušetřil na setu, veškeré scény byly natočeny v jedné jediné místnosti, která dokázala změnit barvu stěn). Fanoušci tohoto thrilleru mohou být nyní zvědaví, zdali bude nový film perlit s výrazně propracovanějšími a dražšími efekty. A pokud ano, zda to šokujícímu ději prospěje, nebo ne.

Film má vyjít na konci tohoto roku.

 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy