Kruh (2002): Tohle jste nevěděli o natáčení děsivého hororu
80%
Foto: www.shutterstock.com

Kruh (2002): Tohle jste nevěděli o natáčení děsivého hororu

Kruh (2002): Tohle jste nevěděli o natáčení děsivého hororu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Možná si to pamatujete i vy: Když jste se na Kruh poprvé dívali, měli jste strach. Co kdyby to náhodou byla pravda? Skvělý horor dokázal své diváky dokonale vtáhnout do děje. Co jste nevěděli o natáčení tohoto děsivého počinu?

Zemřeš!

Těžko uvěřitelný příběh se na filmovém plátně stává skutečností. Dostane se k vám videonahrávka s obrazy jako vystřiženými z těch nejhorších nočních můr. Poté zazvoní telefon. Zvednete jej - a ve sluchátku se ozve neznámý hlas oznamující, že ten, kdo video zhlédl, přesně za 7 dnů umře. Poté se objevují nevysvětlitelné vraždy několika mladých lidí… Film kruh měl prostě mistrný příběh. A u jeho sledování se báli i naprosto otrlí tvorové.

Raketové nákupy

Amerika byla tímto snímkem doslova posedlá. Ihned po tom, co se film dostal na video, se ho prodalo na 2 miliony kousků, a to za pouhých 24 hodin od uvedení na DVD. Američané se evidentně rádi bojí.

Ups! Netrefili jsme se

Původní verze filmu počítala s mnohem menším rozpočtem. Konečná podoba snímku dokonce zprvu plánovaný rozpočet překročila čtyřicetinásobně

Do Anglie s úpravou

Americko-japonský snímek měl samozřejmě ambice prorazit po celém světě. Aby si tvůrci zajistili, že bude moct být promítán i ve Velké Británii, museli vystřihnout scény, kde je zobrazována potyčka s nožem v ruce.

Inspirace pro hru

Nafilmovaný snímek se stal dokonce inspirativním prostředkem k vytvoření série videoher. Ty se jmenovaly F.E.A.R.

Skutečný maják

Ve filmu se objevuje Moesko Island Lighthouse. Tento název majáku je smyšlený a byl použit pouze pro filmové účely. Jeho skutečná předloha ale dokonce stále funguje – jedná se o maják postavený v Newportu v americkém Oregonu. Ten pochází z roku 1873.

Od natočení filmu již uplynulo 18 let. Nejvyšší čas si jej pustit znovu.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy