Nová hvězda na Youtube aneb jak nám Kevin James vrátil kvalitu

Nová hvězda na Youtube aneb jak nám Kevin James vrátil kvalitu
Když byla roku 2005 založena platforma Youtube, mohl každý kreativní člověk ukázat svůj talent celému světu. Časem se ale kvalita ztrácela a dnes jde pouze o sledovatelnost a o to, kolik má video palců nahoře. Dokud se na digitálním plátně neobjevil Kevin James.

Miláček ze seriálu „Dva z Queensu“

Kevin James samozřejmě není zcela neznámý obličej. Sice byl v Americe dlouhé roky známý jako stand up komik, nejvíce se ale proslavil sitcomem „Dva z Queensu“, ve kterém hrál milého a trochu naivního Douga Heffernana.

Po seriálu se věnoval filmům. Jeho komediální strana a přirozená vtipnost mu takřka nikdy neumožnily roli ve vážnějším snímku, od roku 2004 se objevoval pouze v komediích.

Až roku 2020 se mu podařilo zazářit v dramatickém thrilleru „Becky“, kde si zahrál krvelačného nacistického vraha.

Počátek druhé kariéry na internetu

Na začátku roku 2020 začal Kevin James aktivně s Youtubem. Jinak než klasičtí youtubeři, jenž se soustřeďují například na souboje či na pranky se skrytou kamerou, nabízí nám James klasickou a kvalitní filmovou tvorbu přizpůsobenou na Youtube.

Jeho videa se dají rozdělit do několika kategorií. Nejpopulárnější je jednoznačně „Sound Guy“. Kevin James (oblečený jako zvukař, v ruce drží velký mikrofon) se pomocí fantastických green screen efektů objeví v reálně existujících filmech, kde aktivně interaguje s herci z dané scény.

Rubrika „Hopes and dreams“ zahrnuje krátké scénky z kancelářského okolí. James v každé epizodě svěří svému kolegovi, z jakého šíleného důvodu dneska ukončí svou práci v kanclu (např. protože si chce koupit šimpanze). Kolega mu jeho „sny“ vždy rozmluví a scénka skončí, jak začala: v kanclu.

Kinematograficky nejluxusnější jsou Jamesovy „Short Films“. Během krátké doby (většinou maximálně do čtyř minut) nás dokáže James svým skvělým herectvím a dokonalou kamerovou prací upoutat tak silně, jako bychom se dívali na celovečerní film. A to i pak, když dvě minuty pouze pozorujeme, jak se Kevin James dívá na červený semafor a zažívá emocionální výkyvy.

Kevin James vskutku vrátil na Youtube kvalitní natáčení. Navíc dokázal, že umí více než být jen komediální tlouštík. Ukázal, že umí být režisérský génius a fenomenální herec.

Zdroj:

  • autorský text