Já, Patrick Swayze (2019): Dokument o tom, kým vším byl legendární Johnny z Hříšného tance
Foto: www.shutterstock.com

Já, Patrick Swayze (2019): Dokument o tom, kým vším byl legendární Johnny z Hříšného tance

Kdo by si nepamatoval krásného muže, který pobláznil naivní a spravedlivou Bejby v Hříšném tanci? Ale pokud si myslíte, že byl Patrick Swayze jen prvoplánový krasavec a jeho jedinou předností byla hezká tvářička, velmi se mýlíte.

Já, Patrick Swayze (2019): Dokument o tom, kým vším byl legendární Johnny z Hříšného tance Další fotografie v galerii >

Každý si to přál prožít na vlastní kůži

Psal se rok 1987, když vznikl legendární romantický doják, ve kterém se ze dne na den proměnili Patrick Swayze a Jennifer Grey v sen všech teenagerů. Jejich románek toužil zažít na vlastní kůži prostě každý. Nespoutanou touhu bojovat za lepší svět, a ještě po boku někoho tak krásného… Tanečníka Johnnyho a nesmrtelné hlášky jako „Bejby nebude sedět v koutě!“ znají všichni z věkového rozmezí třicet plus.

Patrick nebyl jen krásná tvář

Jeho hudební a taneční talent pobláznil celý svět. Všechny ženy, bez rozdílu věku, si přály potkat někoho, jako byl Johnny. Ale příběh zůstal na stříbrném plátně a dámy se musely spokojit s realitou běžného života. Rodák z texaského Houstonu se ale objevil ve filmových rolích ještě před sladkým „hříšňákem.“ V roce 1983 natočil Sedm neohrožených, a také film Ztracenci. A jeho herecká kariéra nabírala na obrátkách. Natočil několik desítek filmů, seriálů a dokumentů.

Čtěte také: Patrick Swayze by oslavil 68 let. Hezoun, který nenechal Baby sedět v koutě, byl týrán vlastní matkou i ženou

Nejbližší promluvili o jeho výjimečné osobnosti

Hercův skon v pouhých 57 letech zasáhl v roce 2009 celou společnost. Nikdo nemohl uvěřit tomu, že skutečně prohrál svůj boj se zákeřnou rakovinou slinivky. Aby jeho osobnost nezůstala zapomenuta, v roce 2019 vznikl unikátní životopisný dokument s názvem Já, Patrick Swayze. V něm se o talentovanému tanečníku a herci vyjadřuje celá řada lidí z jeho života. Hovoří v něm jeho bratr, manželka, přátelé i kolegové z branže. Včetně legendární Bejby.

Vznikl jedinečný dokument, který vám připomene povídání při rodinné sešlosti. Je to jako by vám někdo, koho dosud dobře neznáte, s láskou vyprávěl o životě neobyčejného herce.

DOPORUČUJEME

Novinky