Indiana Jones 5 odložen na léto 2022, Spielberg odstoupil od režie
Foto: www.shutterstock.com

Indiana Jones 5 odložen na léto 2022, Spielberg odstoupil od režie

Harrison Ford zakrátko oslaví 78. narozeniny a na první klapku dlouho plánovaného filmu Indiana Jones 5 stále čeká. Když se už zdálo, že se konečně začne natáčet, pandemie nového koronaviru projekt opět oddálila.

Indiana Jones 5 odložen na léto 2022, Spielberg odstoupil od režie Další fotografie v galerii >

Režisér Steven Spielberg před časem prohlásil, že se nové dobrodružství slavného profesora archeologie musí stihnout předtím, než Ford překročí osmdesátku. Pokročilý věk hlavního hrdiny byl přitom předmětem kritiky už v případě filmu Indiana Jones a Království křišťálové lebky z roku 2008. 

Spielberg si uvědomil, že nestárne jen Harrison Ford, ale i on sám. A zatímco Forda v hlavní roli nikdo nahradit nemůže, post režiséra tak neotřesitelný není. Po dlouhých prodlevách a problémech se scénářem se rozhodl od režie odstoupit. 

Studio Disney doufá, že "mladší krev" na režisérské židli bude schopna nový snímek lépe přizpůsobit současné divácké generaci, a jako režiséra angažovala Jamese Mangolda. Spielberg se nicméně bude podílet aspoň na produkci. 

Indiana Jones 5 se měl začít natáčet už v těchto dnech, ale pandemie Covid-19 všechny plány opět přerušila. Datum premiéry se (prozatím) posunulo na červenec 2022. 

DOPORUČUJEME

Novinky