Hudba do filmů patří aneb nejlepší muzikály pro pohodový večer

Hudba do filmů patří aneb nejlepší muzikály pro pohodový večer
Jaké by mohly být nejoblíbenější muzikály? Filmový muzikál je zábavou pro celou rodinu, která bez problémů přesahuje generace. I když ne každý film tohoto žánru se stane klasikou, existuje mnoho muzikálů, které se zaryjí do srdcí diváků.

My Fair Lady (1964) – 85 %

„My Fair Lady“ je filmová verze ikonického divadelního muzikálu z 50. let s Audrey Hepburnovou jako Elizou Doolittleovou.

Film sleduje stejný příběh jako původní muzikál, kde se profesor fonetiky rozhodne přijmout výzvu naučit Elizu, která má extrémní Cockney přízvuk, vyjadřovat se a chovat se jako členka vyšší společnosti. Ti dva se střetnou, ale nakonec se během filmu mezi nimi vytvoří pouto.

Za zvuků hudby (1965) – 85 %

V roce 1965 byl na plátno uveden scénický muzikál o Marii (Julie Andrewsová), rakouské postulantce, která vyučuje hudbu pro rodinu Von Trappů. S krásnými alpskými kulisami, okouzlující romancí a písněmi, které obstály ve zkoušce času, patří drama oprávněně mezi nejlepší filmy všech dob.

Film získal cenu za nejlepší film a cenu za nejlepší hudbu na Oscarech. Pro Andrewsovou to bylo během dvou let druhý velký muzikál, a je dost možné, že „Za zvuků hudby“ bylo ještě o něco lepší než „Mary Poppins“.

Zpívání v dešti (1952) – 86 %

Tato ikonická hudební rom-kom z 50. let se zaměřuje na přechod od němého filmu k filmům plným zvuků v Hollywoodu na konci 20. let. Tento příběh je vyprávěn se zaměřením na pracovní a romantický vztah mezi ctižádostivou mladou herečkou a dlouholetou hvězdou němého filmu.

Film zůstává klasikou, s nezapomenutelnými písněmi, propracovanými tanečními čísly a magnetickou chemií mezi hlavními postavami. Především gigantické výkony Gene Kellyho a Debbie Reynoldsove a skvělý Donald O´Connor nás vždy zaujmou.

Zdroje článku: