Nominace na Emmy 2021: Nejvíce se zadařilo seriálům Koruna, Mandalorian a WandaVision
Foto: Joe Seer / Shutterstock

Nominace na Emmy 2021: Nejvíce se zadařilo seriálům Koruna, Mandalorian a WandaVision

Po roce už se opět blíží předávání těch nejprestižnějších televizních cen. Navzdory pandemii byla i letošní seriálová sezóna velice bohatá, a tak mezi nominovanými objevíte opravdu výjimečné seriály, herce i tvůrce. Podívejte se, kdo se mezi ně dostal a jak bude letošní ročník probíhat.


Letošní 73. ročník udílení televizních cen Emmy proběhne 19. září v Los Angeles a moderování se ujme Cedric the Entertainer.  Oproti loňskému roku by měl být slavnostní ceremoniál doplněn o nominované osobnosti, jejich doprovody i omezený počet publika.

Letošní nominace bez pochyby stojí za pozornost a řada z nich se dokonce přímo zapsala do historie.

Takto vypadají nominace na Emmy 2021 v jednotlivých kategoriích.

Dramatické seriály

Nejlepší dramatický seriál

  • The Boys
  • Bridgerton
  • The Crown
  • The Handmaid's Tale
  • Lovecraft Country
  • The Mandalorian
  • Pose
  • This Is Us

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Sterling K. Brown – This Is Us
  • Jonathan Majors – Lovecraft Country
  • Josh O'Connor – The Crown
  • Regé-Jean Page – Bridgerton
  • Billy Porter – Pose
  • Matthew Rhys – Perry Mason

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Uzo Aduba – In Treatment
  • Olivia Colman – The Crown
  • Emma Corrin – The Crown
  • Elisabeth Moss – The Handmaid's Tale
  • Mj Rodriguez – Pose
  • Jurnee Smollett – Lovecraft Country

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Michael K. Williams – Lovecraft Country
  • John Lithgow – Perry Mason
  • Tobias Menzies – The Crown
  • O-T Fagbenle – The Handmaid's Tale
  • Max Minghella – The Handmaid's Tale
  • Bradley Whitford – The Handmaid's Tale
  • Giancarlo Esposito – The Mandalorian
  • Chris Sullivan – This Is Us

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Aunjanue Ellis – Lovecraft Country
  • Gillian Anderson – The Crown
  • Helena Bonham Carter – The Crown
  • Emerald Fennell – The Crown
  • Madeline Brewer – The Handmaid's Tale
  • Ann Dowd – The Handmaid's Tale
  • Yvonne Strahovski – The Handmaid's Tale
  • Samira Wiley – The Handmaid's Tale

Nejlepší scénář

  • Rebecca Sonnenshine - The Boys (What I Know)
  • Peter Morgan - The Crown (War)
  • Yahlin Chang - The Handmaid's Tale (Home)
  • Misha Green - Lovecraft Country (Sundown)
  • Dave Filoni - The Mandalorian (Chapter 13: The Jedi)
  • Jon Favreau - The Mandalorian (Chapter 16: The Rescue)
  • Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock, Our Lady - Pose (The Finale)

Nejlepší režie

  • Julie Anne Robinson - Bridgerton (Diamond Of The First Water)
  • Benjamin Caron - The Crown (Fairytale)
  • Jessica Hobbs - The Crown (War)
  • Liz Garbus - The Handmaid's Tale (The Wilderness)
  • Jon Favreau - The Mandalorian (Chapter 9: The Marshal)
  • Steven Canals - Pose (Series Finale)

Komediální seriály

Nejlepší komediální seriál

  • Black-ish
  • Cobra Kai
  • Emily in Paris
  • Hacks
  • The Flight Attendant
  • The Kominsky Method
  • PEN15
  • Ted Lasso

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Anthony Anderson – Black-ish
  • Michael Douglas – The Kominsky Method
  • William H. Macy – Shameless
  • Jason Sudeikis – Ted Lasso
  • Kenan Thompson – Kenan

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Aidy Bryant – Shrill
  • Kaley Cuoco – The Flight Attendant
  • Allison Janney – Mom
  • Tracee Ellis Ross – Black-ish
  • Jean Smart – Hacks

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Carl Clemons-Hopkins – Hacks
  • Kenan Thompson – Saturday Night Live
  • Bowen Yang – Saturday Night Live
  • Brett Goldstein – Ted Lasso
  • Brendan Hunt – Ted Lasso
  • Nick Mohammed – Ted Lasso
  • Jeremy Swift – Ted Lasso
  • Paul Reiser – The Kominsky Method

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Hannah Einbinder – Hacks
  • Aidy Bryant – Saturday Night Live
  • Kate McKinnon – Saturday Night Live
  • Cecily Strong – Saturday Night Live
  • Juno Temple – Ted Lasso
  • Hannah Waddingham – Ted Lasso
  • Rosie Perez – The Flight Attendant

Nejlepší scénář

  • Steve Yockey - The Flight Attendant (In Case of Emergency)
  • Meredith Scardino - Girls5eva (Pilot)
  • Lucia Aniello, Paul W Downs, Jen Stansky - Hacks (There Is No Line)
  • Maya Erskine - Pen15 (Play)
  • Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Joe Kelly - Ted Lasso (Make Rebecca Great Again)
  • Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly - Ted Lasso (Pilot)

Nejlepší režie

  • James Burrows - B Positive (Pilot)
  • Susanna Fogel - The Flight Attendant (In Case of Emergency)
  • Lucia Aniello - Hacks (Pilot)
  • James Widdoes - Mom (Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak)
  • Zach Braff - Ted Lasso (Biscuits)
  • MJ Delaney - Ted Lasso (The Hope That Kills You)

Minisérie a televizní filmy

Nejlepší minisérie

  • I May Destroy You
  • Mare of Easttown
  • The Queen's Gambit
  • The Underground Railroad
  • WandaVision

Nejlepší televizní film

  • Dolly Parton's Christmas on the Square
  • Oslo
  • Robin Roberts Presents: Mahalia
  • Sylvie's Love
  • Uncle Frank

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Paul Bettany – WandaVision
  • Hugh Grant – The Undoing
  • Ewan McGregor – Halston
  • Lin-Manuel Miranda – Hamilton
  • Leslie Odom Jr. – Hamilton

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Michaela Coel – I May Destroy You
  • Cynthia Erivo – Genius: Aretha
  • Elizabeth Olsen – WandaVision
  • Anya Taylor-Joy – The Queen's Gambit
  • Kate Winslet – Mare of Easttown

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Daveed Diggs – Hamilton
  • Jonathan Groff – Hamilton
  • Anthony Ramos – Hamilton
  • Paapa Essiedu – I May Destroy You
  • Evan Peters – Mare of Easttown
  • Thomas Brodie-Sangster – The Queen's Gambit

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Phillipa Soo – Hamilton
  • Renée Elise Goldsberry – Hamilton
  • Jean Smart – Mare of Easttown
  • Julianne Nicholson – Mare of Easttown
  • Moses Ingram – The Queen's Gambit
  • Kathryn Hahn – WandaVision

Nejlepší scénář

  • Michaela Coel - I May Destroy You
  • Brad Ingelsby - Mare Of Easttown
  • Scott Frank - The Queen's Gambit
  • Chuck Hayward and Peter Cameron - Wandavision (All-New Halloween Spooktacular)
  • Jac Schaeffer - WandaVision (Filmed Before A Live Studio Audience)
  • Laura Donney - WandaVision (Previously On)

Nejlepší režie

  • Thomas Kail - Hamilton
  • Michaela Coel and Sam Miller - I May Destroy You (Ego Death)
  • Sam Miller - I May Destroy You (Eyes, Eyes, Eyes, Eyes)
  • Craig Zobel - Mare Of Easttown
  • Barry Jenkins - The Underground Railroad
  • Matt Shakman - WandaVision

Další kategorie

Nejlepší talkshow

  • Conan
  • The Daily Show With Trevor Noah
  • Jimmy Kimmel Live!
  • Last Week Tonight with John Oliver
  • The Late Show With Stephen Colbert

Nejlepší reality show

  • The Amazing Race (Amazing Race: O milion kolem světa)
  • Nailed It!
  • RuPaul's Drag Race
  • Top Chef
  • The Voice

Nejlepší animovaný seriál

  • Big Mouth
  • Bob's Burgers
  • Primal
  • The Simpsons
  • South Park: The Pandemic Special

Nejlepší úvodní znělka

  • Between the World and Me
  • The Good Lord Bird
  • Lovecraft Country
  • The Queen's Gambit
  • Raised by Wolves
  • WandaVision

Nejlepší hudba k úvodní znělce

  • Allen v. Farrow
  • Bridgerton
  • The Flight Attendant
  • Ted Lasso
  • WandaVision

Zdroje:

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy