Podnikatel Elon Musk si zahrál v Iron Manovi, podívejte se na trailer
Foto: www.shutterstock.com

Podnikatel Elon Musk si zahrál v Iron Manovi, podívejte se na trailer

Podnikatel Elon Musk si zahrál v Iron Manovi, podívejte se na trailer Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Všichni jistě znáte film Iron Man 2, všimli jste si ale někdy, že si v něm zahrál i známý inženýr a vynálezce Elon Musk? Koho si zahrál a proč ho do filmu obsadili?


Elon Musk je významný jihoafrický podnikatel, spoluvlastník internetového bankovnictví PayPal, zakladatel kosmické společnosti SpaceX a nyní na pozici CEO vede automobilku Tesla Inc. A ano, zahrál si také v Iron Manovi 2.

Ve které scéně se objevil?

Elon Musk se s Tonym Starkem (Robert Downey Jr.) ve filmu potkal před závodem Grand Prix v Monacu, kde byl jako divák. Samozřejmě ale hrál sám sebe.

"Those Merlin engines are fantastic." říká Tony Stark Muskovi, což v překladu znamená "Ty vaše motory Merlin jsou fantastické."

Ty ale opravdu existují! A hádejte kdo je vlastní? Merlin jsou raketové motory vyvinuté právě Muskovou společností SpaceX pro použití na raketách Falcon 1, Falcon 9 a Falcon Heavy.

V této scéně jsme ho sice mohli vidět jen okolo 5 vteřin, Muskův vliv na Iron Man filmy ale zasahuje ještě mnohem dále.

Jak se dále na filmech podílel?

Již v roce 2008, při natáčení prvního Iron Man filmu se Robert Downey Jr. s Elonem Muskem sešel, protože věděl, že je považován za reálného Iron Mana. Chtěl tedy zjistit, jak by Iron Man mohl ve skutečnosti existovat a vžít se tak lépe do své role. Musk ho tedy provedl továrnou SpaceX a udělal mu soukromou prohlídku. Od té doby spolu spolupracují a to se ve filmech také projevilo.

Ve filmu Iron Man 2 byly využity prostory SpaceX, kde je Elon Musk nechal natáčet, a to dokonce zadarmo. V prvním filmu navíc můžete vidět i Teslu půjčenou přímo od Muska.

Když tedy příště budete sledovat Iron Mana, všímněte si těchto zajímavých detailů, za kterými se ale skrývá delší příběh.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy