Dana Morávková a Petr Malásek: Čtvrt století ve spokojeném manželství
Foto: David Sedlecký / Commons.wikimedia.org

Dana Morávková a Petr Malásek: Čtvrt století ve spokojeném manželství

Dana Morávková a Petr Malásek: Čtvrt století ve spokojeném manželství Další fotografie v galerii >
Foto: David Sedlecký / Commons.wikimedia.org
Letos na podzim oslaví jeden z nejharmoničtějších párů českého showbyznysu 25 let manželského svazku bez skandálů, nevěr a uměle vyvolaných senzací. Mezi lidmi pohybujícími se v tomto prostředí to není až tak běžné.

Navíc tento spokojený pár kolem sebe šíří pohodovou atmosféru a jak oba říkají, snaží se být k ostatním lidem příjemní, protože se vzájemné vztahy lidí zhoršují.

Dana i Petr jsou velice pracovití lidé, a proto se snaží svůj volný čas trávit hlavně spolu a se svým synem, který studuje anglickou literaturu a kreativní psaní v cizině.

Petr Malásek zdědil hudební vlohy po svém otci a je úspěšným pianistou a skladatelem. Jeho hudební tvorba byla v minulosti silně spjatá se šansoniérkou Hanou Hegerovou nebo se zpěvačkou Martou Kubišovou. Dlouhodobě spolupracoval s dvacetinásobnou zlatou slavicí Lucii Bílou.

Jeho největším přínosem pro českou kulturu je komponování scénické hudby pro film, divadlo a televizi. S jeho hudbou jste se určitě všichni setkali, ani o tom možná nevíte. Filmovou hudbu vytvořil pro filmy: Líbáš jako bůh, Líbáš jako ďábel, Jak se krotí krokodýli, Andělská tvář, Z pekla štěstí 2, Slečna Guru, Peklo s princeznou, seriál Ulice a mnoho dalších.

Dana Morávková se po aktivní sportovní kariéře v krasobruslení rozhodla pro herectví. Vztah k umění měla už od dětství, kdy chodila do rozhlasového sboru a hodně ji motivovala i učitelka baletu. Vystudovala herectví a choreografii. Choreografií se úspěšně živila, stejně jako moderováním. Dnes je známá spíše jako herečka. Všichni si jí pamatujete jako závistivou Doru v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí. Na spolupráci s oblíbeným českým režisérem navázala v komediích ze série Kameňák, kde si zahrála trochu střelenou učitelku. V současnosti pracuje dlouhodobě na projektu Ordinace v růžové zahradě 2.

Kromě uměleckých profesí mají manželé i společného koníčka, rádi cestují a objevují zajímavá místa. Pracovní nasazení jim nedává moc možností cestovat často někam daleko, ale rádi si zajedou třeba i na krátký výlet po Česku. Jsou oba sportovně založení, a tak často na cestu berou i kola. Spojuje je také vášeň pro návštěvu kaváren, kam si rádi zajdou posedět a dát snídani.

A Danin recept na šťastné manželství? Radovat se z maličkostí, jako je třeba milá smska od manžela, pochvala, nebo společně strávené chvíle na krásných místech.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy