5 nejlepších filmů o jídle, u kterých se vám budou sbíhat sliny
Foto: Olga Klochanko / Shutterstock.com

5 nejlepších filmů o jídle, u kterých se vám budou sbíhat sliny

5 nejlepších filmů o jídle, u kterých se vám budou sbíhat sliny Další fotografie v galerii >
Foto: Olga Klochanko / Shutterstock.com

Máte chuť na pořádnou hostinu, mísu plnou těstovin nebo třeba čokoládu? Zapomeňte na dietu a na chvilku se ponořte do světa skvělého jídla, pití a dezertů! Nezapomeňte si ale připravit nějaké dobré občerstvení, protože bez toho by to ani nešlo.


Láska na kari

Když se do francouzského městečka přistěhuje indická rodina a otevře si bistro hned naproti vyhlášené restauraci místní kuchařské hvězdy, vypadá to, že se pomalu schyluje k souboji dvou zcela odlišných kultur. Když ale Madame Mallory zjistí, jaké má mladý indický kuchař odnaproti nadání, vezme ho k sobě do učení. Co se stane, když se spojí dva tak odlišné světy jídla, koření a vůní? A co když se k tomu ještě připlete krásná francouzská kuchařka? Bude to zkrátka pořádné dobrodružství plné odvážných jídel a chutí, ale i lásky.

V hlavních rolích se předvede Helen Mirren, Manish Dayal a Charlotte Le Bon. Tak se připravte na originální spojení indické a francouzské kuchyně a pusťte se do toho!

Čokoláda

V tradičním francouzském městečku vládne dost konzervativní starosta a život se tam ani za sto let vůbec nezměnil. Vše je ale najednou jinak po příjezdu záhadné Vianny a její dcery. Vianna si tu otevře obchod s čokoládou a místní obyvatelé se nestačí divit, jaké skryté chutě v nich její čokoláda probouzí. Příběh dokazuje, jakým pokušením může být jedno sladké sousto a jak dokáže změnit i celé město. Hlavními hvězdami filmu jsou Juliette Binoche a Johnny Depp.

Při sledování tohoto sladkého drama čokoláda samozřejmě nesmí chybět. Věřte totiž, že u filmu na ni dostanete chuť už z prvního záběru na Viannin obchod.

Julie & Julia

Jak může dopadnout film plný jídla s Meryl Streep a Amy Adams? Jedině naprosto skvěle!

Když se třicetiletá sekretářka Julie z New Yorku jednoho dne rozhodne, že uvaří všech 524 receptů z velice obsáhlé klasické kuchařky od Julii Child, opravdová zábava teprve začíná. Julie si založí blog Julie/Julia project, kde sdílí své kulinářské dobrodružství. Při vaření dostanete okamžitě chuť na cokoliv z francouzské kuchyně a možná vám film i dodá odvahu nějaký ten nový recept vyzkoušet.

Ratatouille

Známému animovanému krysímu kuchaři Remymu by nemohl konkurovat ani kdejaký oceňovaný šéfkuchař. Děj se opět odehrává ve Francii, a to přímo v Paříži, kde společně s Remym nahlédneme do zákulisí luxusní pařížské restaurace. Známá Disneyovka potěší i poněkolikáté svými nádhernými záběry, chutným jídlem a neobvyklým přátelstvím mezi nešikovným Linguinim a malým talentovaným krysákem, který celý svůj život touží po tom, aby se stál vyhlášeným kuchařem.

Šéfkuchař na grilu

Jon Favreau, známý především pro roli Iron Manova asistenta Happyho, si v tomto kuchařském filmu zahraje Carla Caspera, kterému jedna hádka se šéfem změní celý život. Pracoval jako kuchař v luxusní restauraci, nicméně po neshodách se rozhodl své dobře placené místo opustit a začít se věnovat něčemu svému. Pořídí si tedy pojízdné bistro a objede s ním celou Ameriku.

Připravte se tedy na komedii plnou sendvičů a Carlových specialit.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Komedie

Další články z rubriky Komedie

Notting Hill: Skutečný příběh, honorář Julie Roberts a prodej domu Williama Thackera
74%

Notting Hill: Skutečný příběh, honorář Julie Roberts a prodej domu Williama Thackera

Kdo by neznal jeden z nejromantičtějších příběhů, kdy se majitel knihkupectví William Thacker setká s hollywoodskou herečkou Annou Scottovou. Stejně jako ona zaujala Williama, tak i on zaujal ji. Ačkoliv se zdá, že jim nic nestojí v cestě, musí se oba vypořádat se svými profesemi a zásadami. Podaří se jim najít kompromis, aby spolu mohli zůstat?

Vánoční skřítek: Will Ferrell si mohl vydělat dalším pokračováním pěkný balík, přesto roli odmítl
57%

Vánoční skřítek: Will Ferrell si mohl vydělat dalším pokračováním pěkný balík, přesto roli odmítl

Buddy, skřítek ze Severního pólu, se jednoho dne dozví pravdu o tom, že je ve skutečnosti člověkem, který jako dítě vlezl do Santa Clausova pytle s dárky – a Santa Claus si ho nevědomky odnesl. Buddy se vydává na cestu do New Yorku, aby našel svého otce, úspěšného vydavatele knih Waltera Hobbse.

Což takhle dát si špenát? Zkažený špenát, vysoký rozpočet a role Ivy Janžurové aneb co všechno se při natáčení dělo
74%

Což takhle dát si špenát? Zkažený špenát, vysoký rozpočet a role Ivy Janžurové aneb co všechno se při natáčení dělo

Jarda Zemánek a Franta Liška jsou nenapravitelnými hrdiny filmu. Po odpykání trestu za nepodařenou krádež lihu už vymýšlí, jakou lumpárnu by zase vyvedli. Majitel kosmetického salónu Netušil a docent Mlejnek z výzkumného ústavu si tyto dva chlapíky najmou, aby vrátili bohatým dámám jejich ztracené mládí přístrojem, který vynalezli k regeneraci starých dojnic.

Zvíře: Jean-Paul Belmondo v roli kaskadéra i ve skutečnosti
85%

Zvíře: Jean-Paul Belmondo v roli kaskadéra i ve skutečnosti

Příběh vypráví o kaskadéru Michaelu Gaucherovi, jehož život je hodně rozmanitý. Spolu se svou partnerkou Jane pracuje jako profesionální kaskadér. Svou prací žije, a tak není divu, že vztah mezi nimi je plný rozchodů, hádek a opětovných smíření. Když se Jane hodlá provdat za bohatého lorda, Mike se musí rozhodnout, zda o svou partnerku bude bojovat nebo ne.

Pár tipů na nezapomenutelné komedie z policejního prostředí

Pár tipů na nezapomenutelné komedie z policejního prostředí

Filmy z policejního prostředí si vždy najdou diváky, a ještě větší úspěch mají ty snímky, které jsou vesele laděné. Diváci tak leckdy tvůrcům odpustí nepříliš originální zápletku s předvídatelným rozuzlením. Takové filmy mají hlavně poskytnout zábavu a oddech. V archivech lze najít širokou nabídku.


Další články z rubriky Komedie