Zajímavá fakta, která jste nevěděli o postavě Raje z Teorie velkého třesku
Foto: www.shutterstock.com

Zajímavá fakta, která jste nevěděli o postavě Raje z Teorie velkého třesku

I když se již slavný seriál přestal natáčet, stále máme možnost se vracet k jeho starším epizodám a vychutnávat si jejich jedinečný humor. Věděli jste, že jako jediný neměl na krku žádný problém se zákonem?

Zajímavá fakta, která jste nevěděli o postavě Raje z Teorie velkého třesku Další fotografie v galerii >

Rajesh jako učiněné neviňátko

Postava Rajeshe je oproti dalším mužským hrdinům skutečně velmi kladná. Tento zahraniční student a pracovník si rozhodně musí hlídat dobrou pověst, aby vůbec mohl v Americe pobývat. Je tak opravdovým zjevením mezi Sheldonem, který má několik soudních zákazů přibližování nebo Leonardem, který byl považován za špióna. A Howard? O něm je známo, že se mu „podařilo“ zničit velmi nákladnou sondu na Mars. Raj je mezi touto sebrankou skutečný anděl.

Čtěte také: Hvězda Teorie velkého třesku snědla vlastní placentu. Zajímavosti o herečce oblíbeného „nerd“ seriálu

Herec je talentovaný sportovec

Herecký představitel Rajeshe, Kunal Nayyar, se sice narodil v Londýně, ale krátce po jeho narození se s rodinou přestěhovali do indického Nového Dillí. Během svých mladých let byl velmi úspěšným sportovcem – hrál badminton za univerzitu, hrál i kriket. Kromě sportovního nadání se také účastnil hereckých vystoupení – zahrál si například v několika muzikálech.

Čtěte také: Paní Wolowitzová z Teorie velkého třesku: Budete překvapeni, jak milý obličej vlastní žena s tak protivným hlasem

Postava cizince byla potřeba

Tvůrci seriálu se nechali slyšet, že původním záměrem nebylo do seriálu obsadit konkrétně herce indického původu. Bylo ale jasné, že v univerzitním prostředí se cizinci objevují. Uspořádali konkurz, kde byla celá řada lidí korejského i hispánského původu. Nejvíce ale tvůrce zaujal Kunal, vynikal mezi nimi. Aby byla jeho postava věrohodná, bylo jasné, že bude Raj pocházet z Indie.

Čtěte také: Teorie velkého třesku: 12 nejzajímavějších faktů ze zákulisí

Byl by z dobré rodiny

Kdyby byla postava Rajeshe reálnou, dalo by se uvažovat tak, že pochází z úspěšné rodiny. Jelikož totiž pochází z jižní části Indie a jeho rodiče žijí a pracují v Novém Dillí, bude se jednat o velmi úspěšnou rodinu. V Indii je jméno Rajesh velmi běžné, ale jeho příjmení, Koothrappali, už se tak často nevyskytuje.

Čtěte také: 9 nejlepších hlášek z Teorie velkého třesku

Jeho postava se vyvíjí a svou sociální fobii se postupně snaží odbourávat. Bohužel ale také pomocí alkoholu.

DOPORUČUJEME

Novinky