Zlín Film Festival startuje již 4. září. Nabídne nové filmy i technologické vychytávky
Foto: www.shutterstock.com

Zlín Film Festival startuje již 4. září. Nabídne nové filmy i technologické vychytávky

Zlín Film Festival startuje již 4. září. Nabídne nové filmy i technologické vychytávky Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Tradiční filmový festival ve Zlíně byl kvůli koronavirové krizi přesunut na září. Již 60. ročník mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež letos nabídne pestrý program a také rozšířenou realitu.


Mobilní aplikace nabídne rozšířenou realitu

Návštěvníci si mohou stáhnout do svých smartphonů aplikaci s názvem AR ZFF – ta jim umožní vstup do rozšířené reality festivalového světa. Ikony naleznou například na historických velkoplošných snímcích, které budou umístěny v parku Komenského.

Přehlídka současných filmů

Filmový program nabídne například snímek Operace mumie z roku 2019 nebo snímek zachycující osudy mladých inovátorů z celého světa s názvem Vynálezci zítřka, který byl natočen v roce 2018. Představí se i dva loňské filmy s vesmírnou tématikou – Monstrum a Vesmírní přátelé. V sekci Soutěž evropských dokumentárních filmů pro děti a mládež se bude prezentovat polský snímek ukazující na skupinku dětí, kterým bylo řečeno, že mají vyhodit své učebnice. Dostaly jasný úkol – pokusit se sestavit testovací modely solární plachetnice satelitu přímo podle návrhu profesionálních inženýrů. Snímek nese název Inženýři ze základky (2020).

Doprovodný program nabídne filmový workshop i módní přehlídku

Návštěvníci festivalu se rozhodně nudit nebudou. Po celou dobu festivalu je bude provázet doprovodný program, ve kterém si to své najde skutečně každý. V sadech Svobody bude v rámci přednášek a workshopů probíhat Filmový workshop, v OZC Zlaté jablko se uskuteční módní přehlídka kostýmů z pohádky Největší dar, při které proběhne i možnost se nechat nalíčit. Večerníčkovo kino nabídne klasické i zbrusu nové večerní pohádky. V rámci technologické dílny si budou návštěvníci moci vyzkoušet malování 3D perem.

Zlín Film Festival bude probíhat od 4. do 10. září.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy