Ve Slunečné ztvárňuje opuštěnou prostitutku, svůj život si ale hvězda seriálu Lucie Benešová zařídila úplně jinak
Foto: Pavel Gwužď / Nextfoto

Ve Slunečné ztvárňuje opuštěnou prostitutku, svůj život si ale hvězda seriálu Lucie Benešová zařídila úplně jinak

Diváci se mohou se sympatickou a milou herečkou Lucií Benešovou pravidelně potkávat na televizních obrazovkách v oblíbeném seriálu Slunečná. Zde ztvárňuje bývalou prostitutku Rózu, která se rozhodla vrátit se do své rodné vesnice a žije počestným, ale osamělým životem. Takový způsob života nemá nic společného s tím skutečným, ve kterém žije Lucie. Jak herečka vzpomíná na své dětství a na jakou rodičovskou cestu ji její vzpomínky a zážitky nasměrovaly?

Jak musela Lucie česal koberec

Rodiče se rozvedli, když byly Lucii čtyři roky. Větší část výchovy tedy zastala její maminka. Nevychovávala ji podle nějakých přesně nastavených pravidel a do dneška mají krásný a blízký vztah. Jediné, co ale Lucie u maminky neměla ráda, byl přehnaný smysl pro pořádek. 

Když si představíte scénu z filmu Jak básníkům chutná život, kde Eva Vejmělková češe třásně koberce, které Štěpán Šafránek svou chůzí rozcuchal, tak přesně tak to chodilo i u Lucie doma. A tak musela 15 let česat koberec. V dospívání pak přišla Lucie s nápadem třásně ustřihnout, což její maminka zhodnotila jako geniální myšlenku, a od té doby už češe jen své dlouhé blonďaté vlasy. 

Lucie zmíněný smysl pro pořádek od maminky chtě nechtě alespoň z části podědila, i když si, jako každá dcera své matky, říkala, že přesně takhle se ke svým dětem nikdy chovat nebude. A tak u nich doma musí být alespoň stále čisto na stole a využitý věšák ihned potom, co jakýkoliv člen rodiny vstoupí do dveří. Tedy jakýkoliv dvounohý. 

Lucie totiž poskytla azyl i pejskovi z útulku, a tak k jejich dvěma mazlíčkům přibyl další. 

Jak si Lucie později zařídila svůj vlastní rodičovský život? 

Jak již bylo zmíněno, Lucie pochází z rozvedeného manželství a měla nouzi o nějakého sourozence. Jako jedináček neměla možnost užít si společných sourozeneckých bitev a veselých taškařic, a tak se vydala úplně opačnou cestou. Z prvního manželství má nejstaršího syna a s nynějším manželem Tomášem Matonohou má vlastní děti dvě a jedno do party si ještě společně osvojili. O pěstounské péči začala poprvé uvažovat, když se jí narodil první syn. Představila si děti, které vlastní mámu nemají a tato myšlenka ji soužila. A tak zachránili alespoň jednoho človíčka, holčičku Sáru, od nemožnosti poznat vřelé teplo rodinného života. Nejstarší syn Lucián byl také hlavním aktérem tohoto dobrosrdečného a obdivuhodného skutku. Dalšího člena rodiny si moc přál a naléhal na svou maminku, kdy už se konečně rozhoupou a sourozence si přivezou domů. Toto samaritánství nejspíše zdědil právě po ní. 

I na ostatní děti je Lucie moc pyšná a bere je jako svůj bezpečný přístav a největší životní radost. Její výchovné heslo zní: Málo hany, hodně chvály. 

Zdroj:

  • https://www.youtube.com/watch?v=Mo9nhy-Xxjg
  • https://www.onlyu.cz/celebrity/lucie-benesova-je-hotova-psi-mama-podivejte-se-jake-roztomile-pejsky-ma-doma/
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy