Kvíz: Seriál Arabela je obalen mnohými zajímavostmi. Některé znáte, jiné pro vás budou novinka

Kvíz: Seriál Arabela je obalen mnohými zajímavostmi. Některé znáte, jiné pro vás budou novinka
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Zamysleli jste se někdy nad samotným jménem Arabela? Odkud vlastně pochází? Může nám připadat, že se jedná o něco vymyšleného. Pravdou však je, že princezna byla pojmenována po postavě z románu Charlese Dickense.

Vymyslet pohádku odehrávající se v Říši pohádek byl rozhodně zajímavý a dobrý nápad. Říše lidí a Říše pohádek byla oddělena po mnoho staletí a všichni byli šťastní. Dokud tato hranice nebyla narušena… a zbytek nejspíše znáte. Znáte ale i zajímavosti týkající se seriálu Arabela? Pojďme si prozradit ty známější, ale i ty ne tak známé.

Jméno Arabela pochází z humorného románu autora Charlese Dickense. Tato kniha se jmenuje Kronika Pickwickova klubu a Arabela je nevýrazná vedlejší postava mladé dámy.

Jana Andresíková měla neustálé problémy s páteří. Již v roce 1979 přežila závažnou dopravní autonehodu, bohužel ne bez důsledků. Když se natáčel seriál Arabela, v průběhu natáčení spadla z koštěte a znovu si tak zmiňovanou páteř poranila.

Představitelé Honzíka a Mařenky byli tak trochu jiní. Štábu způsobili velké trápení, když se rozhodli přeprat kostýmy určené pro natáčení. Později vysvětlili, že podle nich byly špinavé. Potíž byla v tom, že se jednalo o jediné kostýmy, které měli k dispozici. Na druhou stranu měli velkou odvahu (a pověstný dětský pohled na svět), když se uráčili na natáčení nastoupit oblečení do těchto stále mokrých kostýmů. A mimochodem, všechny kostýmy použité v této pohádce hradili naši západní sousedé.

A když už mluvíme o Honzíkovi a Mařence, představitel Honzíka jednou zabloudil a dorazil až na místo, které sloužilo jako trpasličí koupelna, přičemž se polekal záchodu, který byl v úrovni jeho hlavy. Stalo se tak při nečekaném výpadku proudu.

A možná to nevíte, ale i sám režisér si v seriálu zahrál, konkrétně v desátém díle. Na chvilku se mihne v restauraci a je oblečen do extravagantního oděvu.

Bylo pro vás v té době sedmdesát tisíc korun československých dost? A co kdybyste je vydělali za dva roky? Přesně tolik totiž činil honorář představitelky hlavní postavy Arabely.

Kolik jste toho věděli? Patříte-li mezi zapálené fanoušky, věříme, že hodně. Máte-li podle svého názoru velkého pamatováka, podstupte náš kvíz, který se zaměřuje převážně na děj seriálu.

Vzpomněli jste si na všechny podrobnosti, které jste mohli v seriálu vidět? Věříme, že jste se u kvízu i u článku dobře pobavili. Arabela je sice starý, ale rozhodně promyšlený seriál, a to nejen pro děti. Rozhodně nelitujeme, že jsme se na něj podívali několikrát. Jak to máte vy?

Zdroje článku: