Rozloučili se s legendární žlutou rodinkou: Které dabéry už v Simpsonových neuslyšíme a kdo je nahradil
Foto: Haelen Haagen / www.shutterstock.com

Rozloučili se s legendární žlutou rodinkou: Které dabéry už v Simpsonových neuslyšíme a kdo je nahradil

Rozloučili se s legendární žlutou rodinkou: Které dabéry už v Simpsonových neuslyšíme a kdo je nahradil Další fotografie v galerii >
Foto: Haelen Haagen / www.shutterstock.com
Legendární žlutá rodinka ze Springfieldu sice nestárne, jejich dabérům však čas měří nemilosrdně. S kým už se v české verzi Simpsonových museli fanoušci rozloučit?

Vlastimil Bedrna

V Česku byl hlas Homera Simpsona nejprve spjat s Vlastimilem Bedrnou. Kvůli zdravotním problémům však musel herec této práce zanechat a po prodělané mozkové mrtvici se nakonec stáhl definitivně do ústraní. Již se kvůli svému zdraví nevrátil ani do divadla. Většinu svého profesního života byl Bedrna věrný souboru divadla Rokoko. V seriálu jej nahradil od 13. série Vlastimil Zavřel. Vlastimil Bedrna zemřel 6. března 2018.

Helena Štáchová

V roce 1967 převzala loutku Máničky, právě pro ni byla v divadle vytvořena i další postava v podobě paní Kateřiny. Legendární loutkoherečku oplakali nejen příznivci Spejbla a Hurvínka, ale i seriáloví fanoušci. V seriálu Simpsonovi působila Helena Štáchová od počátku a vydržela v něm až do 27. řady. V roce 2017, konkrétně v noci z úterý na středu 22.-23. března, však zemřela na rakovinu. V roli Lisy Simpsonové ji nahradila herečka Ivana Korolová.

Bedřich Šetena

Pro Bedřicha Šetenu byl dabing doménou. Premiéru v tomto oboru si odbyl ve snímku Cesta do pravěku. Svoje zkušenosti uplatnil v několika animovaných filmech a seriálech, například ve snímku Auta či v seriálu Spongebob v kalhotách. Role záporáka Montgomeryho „Montyho“ Burnse patřila bezesporu k jeho nejvýraznějším. Herec a dabér zemřel náhle 3. dubna 2015. Tvůrce tak zastihlo jeho úmrtí před přípravou 26. série. V dalších dílech namluvil postavu pana Burnse Jan Vlasák.

Vladimír Fišer

Řadu let působil jako hlasatel Československého rozhlasu. Výrazně se však zapsal i do srdcí seriálových fanoušků, právě jeho zásluhou se totiž „naučil“ česky springfieldský hlasatel Kent Brockman. Což ostatně nebyla náhoda, Fišer byl posluchačům znám především jako hlasatel, dostával tak i odpovídající role. Zemřel 11. prosince 2015. Od 27. série pomyslnou štafetu převzal Jaromír Meduna.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy