Překoná nový Hercule Poirot v podání Kennetha Branagha oblíbenost herce Petera Ustinova nebo Davida Sucheta?
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock

Překoná nový Hercule Poirot v podání Kennetha Branagha oblíbenost herce Petera Ustinova nebo Davida Sucheta?

Od smrti Agathy Christie už uběhlo přes 40 let a její tvorba stále přitahuje filmový průmysl, aby znovu a znovu její knihy ožívaly do filmové podoby. A diváky to stále baví a filmy vydělávají.

Od knihy k filmu

Knihy jsou většinou hodně náročné na soustředění, čtenářům nesmí uniknout sebemenší detail, navíc je poměrně složité si zapamatovat velké množství postav s podobnými jmény. To scénáře filmů jsou zpracovány mnohem přehledněji, a tak si můžeme každý snímek opravdu vychutnat.

Nové zpracování „Smrt na Nilu“ bude do kin uvedeno v únoru 2022 a už dnes se můžeme těšit na kvalitní detektivní žánr.

Obsazení

V roli detektiva ve filmu „Smrt na Nilu“ bude stejně jako v předchozím nově zpracovaném snímku „Vražda v Orient expresu“ sám režisér snímku Kenneth Branagh (1960), který je známý nejen svou prací, ale také bouřlivým rozvodem s herečkou Emmou Thompsnovou z roku 1995. Britské bulvární plátky tenkrát slavily žně.

V tomto dalším filmovém dobrodružství se v příběhu vášně, žárlivosti a posedlosti představí mladý Tom Bateman (1989), kterého jsme mohli vidět v seriálech Da Vinciho démoni nebo Jarmark marnosti. Potěší nás i skvělá Annette Bening (1958) kterou si nelze nepamatovat z filmů Valmont a Americký prezident. Můžeme se těšit také na Wonder Women Gal Gadot (1985). Fanoušky Hry o trůny určitě potěší Rose Leslii, kterou všichni známe jako statečnou Ygritte.

Předchozí zpracování

V původním snímku z roku 1978 v režii Johna Guillermina se představily hvězdy jako je Peter Ustinov, Mia Farrow, Bette Davis a Jane Birkin.

Laťka je tedy nastavena vysoko a uvidíme, jak „nový“ Hercule rozvíří vody Nilu.

Zajímavostí je, že Agatha Christie neměla svého knižního detektiva vůbec ráda. Možná proto mu přisoudila některé trošku iritující vlastnosti, které tuto postavu charakterizují.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy