Prázdiny v Provance: Propadák mezi českými filmy, který nezaujal
19%
Foto: Jindřich Nosek (NoJin) / Commons.wikimedia.org

Prázdiny v Provance: Propadák mezi českými filmy, který nezaujal

Prázdiny v Provance: Propadák mezi českými filmy, který nezaujal Další fotografie v galerii >
Foto: Jindřich Nosek (NoJin) / Commons.wikimedia.org
Na zimní Padesátku navazuje zábavná letní komedie Prázdniny v Provence. Příběh pojednává o třech muzikantech, kteří si to namířili do Francie k tetě jednoho z nich. Po celou dobu si léto užívají v plné parádě, kdy jejich starost je jen ta, zda mají dost pití a marihuany. V příběhu se objevuje také krásná dívka, která okouzlí trojici mladíků.

Všichni tři hlavní herci se naladili na stejnou humornou notu

Do hlavní role tvůrci snímku obsadili Kryštofa Hádka, Jakuba Prachaře a Vojtu Kotka. Ti si sedli natolik, že během natáčení neustále improvizovali, žertovali a vtípky jim šly od ruky. Toho využil i režisér Vladimír Michálek, který některé z jejich hlášek ve filmu použil.

Vojta Kotek jako drsný rocker

Jeden z herců Vojta Kotek se přiznal, že vždy toužil po tetování, ale stále nenašel odvahu. Proto svou roli patřičně využil a přišel s nápadem, kvůli kterému musel být v maskérně o tři hodiny dřív než jeho kolegové.

Recenze film naprosto odepsaly

Film měl být letní komedií plnou vtipu, zápletek a hlavně děje, který byl hlavním faktorem, na který se většina recenzí odkazovala. Dle nich je film suchý, bez děje, dokonce postrádá i humor, místo toho je zaměřen jen na víno a marihuanu v jakékoliv podobě.

Ani diváci filmem nebyly nadšeni

Snímek neuspěl ani u diváků a patří mezi nejhorší filmy. Jeho rozpočet činil 13,5 milionu korun, bohužel tržby byly tak nízké (něco málo přes 11 milionů korun), že jej ani nedorovnaly.

Jakub Prachař o své roli prozradil následující

V jednom rozhovoru se Jakub Prachař o své roli rozpovídal: „Hraji frontmana kapely, který vidí věci, co ostatní lidé nevidí, a říká věci, kterým ostatní moc nerozumí. Všichni si o něm myslí, že je idiot. Ale na konci se ukáže, že co říkal, byla pravda. Když o tom tak přemýšlím, hraju asi trochu blbce.“

Ať tak, či onak, názor na film si udělejte sami.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy