Poslední slova známých osobností před smrtí
Foto: s_bukley / Shutterstock.com

Poslední slova známých osobností před smrtí

„Nikdo nikdy neví, kdy přijde konec. Jeden musí zemřít, aby přesně věděl, co se děje po smrti, i když katolíci mají nějaké své naděje,“ řekl Alfred Hitchcock před smrtí.


Smrt Paula Walkera koncem roku 2013 zasáhla celý filmový svět. Hvězda série Rychle a zběsile v odpoledních hodinách 30. listopadu společně s jeho známým Rogerem Rodasem opouštěl charitativní akci jeho neziskové organizace. Když nasedal do jeho Porsche Carrera GT, prohlásil: „Za pět minut jsem zpět.“ Kvůli sjetým pneumatikám Rodas ztratil kontrolu nad řízením a narazil do stromu. 

Od roku 1960 trpěla herečka Marlene Dietrich problémy s krevním oběhem v dolních končetinách. Byla velmi náchylná na zranění a po pádu v roce 1979 odmítla lékařskou pomoc, uložila se do postele v jejím bytě a obě nohy jí naprosto odumřely. Zemřela v roce 1992 po boku svého manžela, ke kterému směřovala i poslední slova. „Chtěli jsme všechno a dosáhli jsme toho, že ano?“

„Katie, Katie, budu v pořádku,“ řekl Heath Ledger zdravotní sestře, která ho upozorňovala na špatnou kombinaci jeho léků. Představitel role Jokera, za kterou získal in memoriam Oscara, zemřel pravděpodobně na srdeční kolaps právě v důsledku špatné kombinace antidepresiv a prášků na spaní. 

11. srpna 2014 byl ve svém domě nalezen mrtvý Robin Williams, který spáchal sebevraždu oběšením. Poslední známá zpráva byl tweet adresovaný jeho dceři k 25. narozeninám. „Všechno nejlepší slečně Zeldě Rae Williams! Stará již čtvrt století, ale stále moje malá holčička.“

Steve Irwin byl dokumentarista známý díky pořadu Lovec krokodýlů. V roce 2006 při natáčení záběru v oblasti Velkého bariérového útesu byl bodnut velkou trnuchou přímo do srdce. Sám stihl uznat, že umírá, a ještě na onom místě zemřel. 

Co se týče Čechů, herečka Stella Zázvorková prožila svá poslední léta osamoceně. Po rozvodu s Milošem Kopeckým a sebevraždě své teprve patnáctileté dcery se již znovu neprovdala. Pouze den před svojí smrtí upadla a na podlaze ležela několik dlouhých hodin, než ji našla její ošetřovatelka. S tou se loučila slovy „tak zase zítra, papa!“ 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Celebrity

Další články z rubriky Celebrity

Herci, kteří ke své kariéře přišli náhodou

Herci, kteří ke své kariéře přišli náhodou

„Máte sklep? A mohla bych ho vidět?“ Autorko této zlidovělé hlášky je Milada Ježková. Byla obyčejnou dělnicí, než se jednoho dne posadila do tramvaje vedle Jaroslava Papouška a Ivana Passera. Které další osobnosti přišly k roli omylem?

Dokonalý muž, dokonalá žena: Nejkrásnější česká herecká dvojice oslavila 44. výročí svatby

Dokonalý muž, dokonalá žena: Nejkrásnější česká herecká dvojice oslavila 44. výročí svatby

Je jen málo takových pevných manželských vztahů, natož na poli showbyznysu. Příběh Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma je jako z pohádky. Seznámili se v divadle, zahráli si spolu na filmovém plátně a v soukromí jsou si vzájemnou oporou.

Taylor Swift a její dokument Miss Americana
74%

Taylor Swift a její dokument Miss Americana

Natáčení dokumentů o současných i minulých popových hvězdách je nehynoucím trendem. Na Netflixu se nám tentokrát představila zpěvačka Taylor Swift v dokumentu Miss Americana (2020).

Johnny Depp nemá zrovna dobré období, může se ale těšit z podpory svých fanoušků

Johnny Depp nemá zrovna dobré období, může se ale těšit z podpory svých fanoušků

V souvislosti s nedávnými problémy herce Johnnyho Deppa se prostřednictvím sociálních sítí fanoušci mobilizují a zastávají se herce, který už je nějaký čas v hledáčku bulváru kvůli svému rozvodu a žalobě bývalé manželky Amber Heard. Ta herci výrazným způsobem negativně ovlivňuje kariéru.

Prokletý klub 27: Tyto hvězdy prohrály boj se svými démony

Prokletý klub 27: Tyto hvězdy prohrály boj se svými démony

Alkohol, drogy, psychické problémy, sebevraždy. Tyto slavné osobnosti se nedožily ani třicítky,. Ve svých 27 letech si je osud vzal a staly se tak členy nechvalného Klubu 27.


Další články z rubriky Celebrity