Novinky na Netflixu na víkend 15.–16. ledna

Novinky na Netflixu na víkend 15.–16. ledna
Vybrali jsme pro vás na tento víkend čerstvé novinky například od našich severních sousedů nebo netradiční zajímavý projekt z japonského kriminálního prostředí.

Jak jsem se zamilovala do gangstera

  • Polsko 2022, thriller

Tajemná žena vypráví o vzestupu a pádu Nikodema „Nikose“ Skotarczaka, který se z nudného směnárníka stal jedním z největších gangsterů v Polsku. Film režíroval Maciej Kawulski.

Nikos je muž s nezkrotnou chutí po úspěchu, který se specializuje na nelegální dovoz aut do Polska. Velké peníze, budování automobilového impéria a velkolepý útěk z vězení. Jeho život je jako jízda na horské dráze.

Filmu je vytýkaná zbytečně dlouhá stopáž 184 minut. Místy je tak při sledování trochu nuda a snaha o vytvoření filmu v hollywoodském stylu úplně nevyšla. Přesto jde o průměrný film, který nikoho neurazí.

Novinářka

  • 1. řada japonského seriálu, 2021

Jde o adaptaci stejnojmenného celovečerního úspěšného filmu z roku 2019, The Journalist. Ten oslovil diváky přímou konfrontací s japonskými politickými zločiny a skandály posledních let. Se svým šokujícím řešením společenských tabu, napínavým vývojem a stylovým vizuálním zpracováním získal film ceny ve třech hlavních kategoriích na 43. ročníku předávání cen japonské akademie včetně nejlepšího snímku roku a také řadu dalších filmových cen. V této nové sérii The Journalist hraje Ryoko Yonekura (na úvodní fotografii) hlavní hrdinku Annu Matsudaovou, reportérku Toto Newspaper. Žena se snaží odhalit problémy v moderní japonské společnosti. Seriál režíruje Michihito Fuji, který je podepsaný pod oceňovaným filmem. Český divák má možnost nahlédnout do méně známého, přesto určitě atraktivního prostředí japonského zločinu.

Barák

  • třídílný animovaný projekt VB, 2022

Zábavu přinesou tři hodinové epizody animované černé komedie pro dospělé. Tři různé příběhy spojuje jeden dům v různých časových obdobích. Snímek byl vyrobený přímo pro Netflix v Londýně v režii Emmy de Swaef a Marca J. Roelse.

 

Zdroj:

  • autorský článek