Nízký rozpočet, ale velký výdělek. Které levné filmy vydělaly nečekaně miliardy

Nízký rozpočet, ale velký výdělek. Které levné filmy vydělaly nečekaně miliardy
Nízký rozpočet, ale velký výdělek. Které levné filmy vydělaly nečekaně miliardy Další fotografie v galerii >
Foto: Debby Wong / www.shutterstock.com
Některé filmy si nemohou dovolit tak velký budget, a tak se podle toho musí zařídit. Často se od nich moc neočekává, občas ale dokážou naprosto překvapit a vydělat mnohem více než jakýkoliv Hollywoodský film. Podívejte se na ty nejlepší nízkorozpočtové filmy!

Malá Miss Sunshine (2006)

Tato rodinná komedie byla režisérským debutem manželů Jonathana Daytona a Valerie Faris. Jeho jednoduchá zápletka, točící se kolem soutěže krásy a rodinného výletu, se stává dramatem, který vás donutí se zamyslet nad společností a jejími často negativními standardy.

Tento film založený na humoru a upřímných postavách měl rozpočet 8 milionů dolarů. To není až tak málo, ale na to, že film vydělal okolo 100 milionů a dočkal se velké obliby u diváků, je to až překvapivě dobré.

Záhada Blair Witch (1999)

Tento horor do našeho seznamu rozhodně patří, jde totiž o jeden z úplně nejlevnějších filmů vůbec, i tak ale dokázal vydělat v přepočtu několik miliard.

V roce 1994 se v lesích záhadně ztratili tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen jejich natočený materiál, který nám odhalí děsivá tajemství...

Tento film se některým lidem nelíbil právě kvůli stylu, kterým je točený. I přesto se ale dočkal mimořádného komerčního úspěchu. Rozpočet byl pouhých 35 tisíc dolarů a vydělal nečekaných 248 milionů (v přepočtu téměř 6 miliard korun).

Super Size Me (2004)

Morgan Spurlock natočil poměrně jednoduchý, ale nápaditý dokument o jídle z fast foodu a o tom, jak je ve skutečnosti nechutné. Film se stal rychle oblíbeným, vlastně hned po jeho uvedení. Jeho výsledky jsou naprosto šokující a po jeho zhlédnutí si dvakrát rozmyslíte, kdy si zase koupíte burger z fast foodu.

Rozpočet k tomuto dokumentu byl 65 tisíc dolarů a vydělal 29 a půl milionu.

Rocky (1976)

Všichni znají příběh o boxerovi Rockym, který vždy bojuje jako o život. Věděli jste ale, že měl tento boxerský film také velmi nízký budget?

Film vyhrál cenu Best Picture, dal divákům nezapomenutelného hrdinu a dočkal se pěti pokračování.

Budget pro tento legendární film byl pouze 1 milion dolarů, dočkal se mimořádného diváckého úspěchu a vydělal přes dvěstěnásobek s výdělkem 225 milionů dolarů (asi 5 a půl miliardy korun).