Filmová novinka Judy (2019): Oscarová Bridget Jonesová ve filmu zazářila jako Judy Garland

Filmová novinka Judy (2019): Oscarová Bridget Jonesová ve filmu zazářila jako Judy Garland
Filmová novinka Judy (2019): Oscarová Bridget Jonesová ve filmu zazářila jako Judy Garland Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Renée Zellwegerová známá především jako baculatá Briget Jonesová si v novém životopisném filmu o fenomenální herečce a zpěvačce Judy Garlandové zahrála hlavní roli. Její výkon byl fantastický, celý film ale podle kritiků až tak dobře nedopadl.

Renée Zellwegerová jako Judy Garland

Judy Garland se již v útlém věku stala milláčkem celé Ameriky. Miliony fanoušků měla po celém světě. Mohlo by se zdát, že její život byl splněným snem, pod maskou celosvětové hvězdy se však skrývala křehká žena, jejíž život už nebyl až tak jednoduchý. Od premiéry muzikálu Čaroděj ze země Oz a počátku jejího úspěchu a slávy uběhlo už 30 let. Vrací se jí vzpomínky na dětství před kamerou a její smutek a osamělost doprovází závislost na alkoholu a lécích. Vyčerpaná Judy už jen touží být se svými dětmi. Najde v sobě ještě sílu pokračovat?

Celý film je zakončen dojemným finále, ve kterém se objeví píseň "Somewhere over the rainbow", která je s Judy spojena.

Renée Zellwegerová roli předvedla naprosto perfektně, za to byla filmovými kritiky také značně oceněna. Bridget Jonesovou byste v ní však jen těžko hledali, a to hlavně díky účesu a přibývajícím vráskám. Ve filmu ji vidíme už jako vyhaslou hvězdu, která se v 60. letech snaží vrátit zpátky na výsluní. V podání Darci Shawové Judy vidíme ještě jako malou holčičku v zákulisí Čaroděje ze země Oz. Obě linky se vzájemně protínají, až se nakonec Judy po dlouhé době vrací zpět na jeviště, aby potěšila své dlouholeté fanoušky.

Renée skvěle zachycuje, jak je Judy uvnitř zničená a vyčerpaná, ale navenek nedává nic znát. Její problémy v manželstvích, vztazích s dětmi a matkou jí dávají pořádně zabrat. Ve finální scéně ji vidíme nejprve rozzářenou vystupovat, následně se v zákulisí o samotě zhroutí a všechny její emoce vyplují na povrch.

Po boku Zellwegerové se na filmovém plátně objeví také Jessie Buckleyová, Finn Wittrock nebo Rufus Sewell.

Jak film uspěl u diváků?

Narozdíl od skvělých hereckých výkonů, je celý děj poměrně nezajímavý. S Judyinou kariérou je spjatá pouze jedna píseň, takže ani hudební vystoupení nás nemohou až tak překvapit. Nicméně její vzpomínky z dětství jsou ve filmu skvěle zachyceny a ukazují, jak dětské herectví v té době fungovalo. Příčinou kitiky od českých diváků však může být táké fakt, že u nás Judy Garland nikdy nebyla tak známá jako v Americe, a tak k ní zkrátka nemáme takové pouto jako její američtí fanoušci.

I tak si tento nový životopisný film zaslouží slušných 66 %.