5 nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Pojďte si dát pořádnou porci muziky
Foto: www.shutterstock.com

5 nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Pojďte si dát pořádnou porci muziky

5 nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Pojďte si dát pořádnou porci muziky Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Koronavirová nákaza zamávala s produkcemi filmařů i hudebníků. Pojďte se s námi podívat na přehled nejoblíbenějších záznamů z koncertů. Je tam i váš favorit?


Queen ve Wembley (1986)

Záznam z pořádného nášupu rockové hudby patří už mezi legendární koncerty. Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor a John Deacon na jednom pódiu – prostě skupina Queen v plné sestavě i síle. Čtrnáct kamer zabíralo jednu z nejpopulárnějších hudebních skupin tehdejší doby.

Nirvana Unplugged In New York (1993)

Jeden z nejpovedenějších záznamů akustických koncertů v rámci vystoupení na hudební stanici MTV. Vychutnejte si nahrávku živého koncertu Kurta Cobaina, Dava Grohla, Krista Novoselice a Pata Smeara a zaposlouchejte se do skladeb Come as You Are nebo Pennyroyal Tea.

Iron Maiden: Rock in Rio (2002)

Máte strach ze tmy? Eddie už se těší, až vás provede výživnou porcí poctivého heavymetalu. Užijte si návrat Bruce Dickinsona a kytaristy Adriana Smithe, které doplní bardi tohoto žánru Dave Murray, Janick Gers, Nicko McBrain a Steve Harris.

Live Aid (1985)

Tehdy to všechno začalo. Na popud Boba Geldofa byl zorganizován první dobročinný koncert na podporu hladovějících lidí v Etiopii. Wembley bylo plné a na pódiu nesměly chybět hvězdy tehdejšího hudebního nebe. Madonna, Sting, David Bowie, Mick Jagger, Bob Dylan, Freddie Mercury nebo Tina Turner. Všichni byli u toho, jak se vybralo na 30 miliónů dolarů na pomoc katastrofálním suchem zasažené země.

AC/DC: Live at River Plate (2011)

Co takhle dát si na hlavu svítící rohy a vydat se na cestu dálnicí přímo do pekla? Koncert v Buenos Aires trvá necelé dvě hodiny a je doslova napěchován 19 skladbami legendárních rockových hvězd. Natáčelo jej 32 HD kamer, takže podívaná je to luxusní. Volume doprava!

Už jste viděli všechny tyto koncerty?

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy