Nejmenší herci Hollywoodu. Komu příroda nenadělila zrovna urostlou postavu
Foto: DFree / Shutterstock.com

Nejmenší herci Hollywoodu. Komu příroda nenadělila zrovna urostlou postavu

Nejmenší herci Hollywoodu. Komu příroda nenadělila zrovna urostlou postavu Další fotografie v galerii >
Foto: DFree / Shutterstock.com
Velkého herce rozhodně nedělá výška tělesná. Na filmovém plátně prakticky každý může vypadat jako pořádně urostlý hrdina. Kde příroda nenadělila kýžené centimetry, vyvažuje to často charisma a talent. Kdo v Hollywoodu moc nenarostl?

Elijah Wood

Pouhých 168 cm (některé zdroje uvádějí dokonce 165 cm) výšky rozhodně není překážkou na cestě za slávou. To potvrzuje i hvězda kultovní trilogie Pán prstenů.

Představitel Froda Pytlíka si nenechal fenomenálním úspěchem příliš zamotat hlavu. Po své nejslavnější roli tak bral především účinkování v nízkorozpočtových nezávislých snímcích. K jeho nejznámějším rolím patří například Patrick ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli.

Danny DeVito

Danny DeVito se řadí k nejmenším hollywoodským hercům. Měří pouze 147 cm. Svým kolegyním na červeném koberci tak povětšinou hledí na hrudník.

Charisma má tento americký herec a producent však na rozdávání. Zúročit ho dokázal například v roli ústředního padoucha Oswalda Cobblepota alias Tučňáka ve filmu Batman se vrací nebo v oscarovém dramatu Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem.

Daniel Radcliffe

Ani Daniela Radfliffa příroda neobdařila zrovna vysokou postavou. Konkrétně má jen 165 cm. Samotný herec se netají tím, že v pubertě měl ze své výšky mindrák.

Novináři mu tuto otázku kladou prakticky v každém rozhovoru a mladý herec už svůj drobný nedostatek bere s nadhledem. Ostatně prohlásil otevřeně, že, slušně řečeno, na svůj nedostatek kašle, neboť je Harry Potter. Z potterovské škatulky se nad to dokázal zdárně vymanit, například úspěšným divadelním představením Equus.

Dustin Hoffman

Na filmovém plátně jste možná nikdy nepoznali, že tento herec vyrostl na pouhých 167 cm. V dětství mu navíc život komplikovala dyslexie, kvůli níž mu to příliš nešlo ve škole. Přesto se dokázal stát jedním z nejrespektovanějších herců v Hollywoodu.

Filmoví fanoušci si ho zamilovali například filmu Rain Man v roli autistického Raymonda či v dramatu Motýlek. Že mu není cizí ani komediální poloha, to Dustin Hoffman předvedl ve snímku Tootsie.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy