Kyslík: Čerstvá novinka na Netflixu z francouzské produkce

Kyslík: Čerstvá novinka na Netflixu z francouzské produkce
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Trochu klaustrofobický sci-fi thriller zaujme hereckým výkonem Mélanie Laurent, která si pro sebe zabrala prakticky celý film. Původně plánované obsazení s Annou Hathaway změnil mladý režisér Alexandre Aja a vybral herečku, kterou si určitě vybavíte z povedeného snímku Podfukáři (USA/Francie, 2013).

Překvapivě zajímavý snímek, kde moc herců neuvidíte

Podle scénáře Christie Le Blanc vznikl příběh o mladé ženě, která se náhle probudí v podivné hypertechnologické kapsli. Celá je pokrytá podivnou vrstvou neznámé hmoty a alarm ji upozorňuje na blížící se nebezpečí nízké hladiny kyslíku v prostoru. Žena je zmatená, nemá tušení, kde je a jak se do takové podivné situace dostala. Musí si vzpomenout, aby našla řešení své situace, dokud je čas a má v kapsli zbytek kyslíku. Není ale úplně sama. Společnost ji dělá trochu „ironická“ umělá inteligence, pravnuk HAL 9000. Tak se vystrašená žena dozvídá, že je v lékařské kryogenní kapsli.

A rozvíjí se 101minutový děj, který si zachovává slušné tempo. Poznání její postavy v minulosti, současnosti i budoucnosti nabízí poutavou podívanou a o hereckém talentu mladé Francouzky není pochyb. Film určitě není nudný a na diváka čeká pár zajímavých dějových zvratů.

Kdo je Mélanie Laurent

Dobrá přítelkyně známější francouzské herečky Marion Cotillard, Mélanie Laurent se narodila 21.2. 1983 v Paříži. Je dcerou baletní učitelky a oblíbeného dabéra Pierra Laurenta, který je nejvíce známý pro francouzskou verzi animovaného seriálu Simpsonovi. Má židovské předky z Polska.

K filmu se dostala náhodou, když se s kamarádkami šla podívat na natáčení Asterixe a Obelixe. Tam si ji všiml Gérard Depardieu. Nabídl ji malou roli ve filmu Un pont entre deux rives (1999). Poté se skoro každý rok objevila v dalším filmu. Kromě již zmíněného filmu Podfukáři, si zahrála v poslední době ve snímku 6 underground: Tajné operace (USA 2019) s Ryanem Reynoldsem, v historickém válečném dramatu Operace Eichmann (USA 2018) po boku hvězd jako jsou Oscar Isaac, Ben Kingsley nebo ve francouzském thrilleru Můj syn (2017).

Zdroj: