Kočka na rozpálené plechové střeše: Elizabeth Taylor si střihla hlavní roli díky korunovaci Grace Kelly
85%
Foto: www.shutterstock.com

Kočka na rozpálené plechové střeše: Elizabeth Taylor si střihla hlavní roli díky korunovaci Grace Kelly

Kočka na rozpálené plechové střeše: Elizabeth Taylor si střihla hlavní roli díky korunovaci Grace Kelly Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Krásná a úžasná Elizabeth Taylorová v roli frustrované Maggie prochází se svým manželem Brickem (Paulem Newmanem) velkou manželskou krizí. Brick svou ženou opovrhuje a v alkoholu utápí své myšlenky na minulost.

Maggie dochází z celé rodinné situace síly, navíc děti jejího švagra jí klidu moc nedodají a jen jí připomínají, že ona stále žádné dítě nemá. Třešničku na dortu tomu dodávají i spory o dědictví, které bude muset celá rodina řešit. Jak se se vším Maggie vyrovná? Uklidní se už tak napjatá atmosféra v rodině nebo se vody ještě více rozvíří?

Původní obsazení bylo také velmi zajímavé

Kdo ví, jak by si celý film vedl, kdyby obsazení herců bylo takové, jak měli producenti v plánu. Hlavní role měli ztvárnit James Dean a Grace Kelly. Bohužel, život Jamese Deana vyhasl při autonehodě a z Grace Kelly se stala monacká princezna. S náhradním obsazením měli také jasno, Elizabeth Taylorová byla jasnou volbou, ovšem s hereckým manželem to bylo horší. Tip padl na Montgomeryho Clifta, který ale roli ve filmu odmítnul – podle něj měla jeho role náznaky homosexuality, a vzhledem k tomu, že Montgomery homosexuálem byl, nechtěl v té době ještě více dráždit hada bosou nohou.

Film nikdy neměl scénář, základem byl režisérův koncept

V plánu bylo také to, že film bude černobílý. Ovšem diváci milovali Elizabeth Taylorovou a žený šílely po modrých očích Paula Newmana, proto se tvůrci filmu rozhodli pro film barevný. Snímek získal několik cen za nejlepší film roku 1959.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy