Jsou bezkontaktní kina možností, jak vyřešit návštěvnost?
Foto: www.shutterstock.com

Jsou bezkontaktní kina možností, jak vyřešit návštěvnost?

Kvůli koronaviru se naše návyky docela změnily. Služby, které nepotřebujeme, často nevyužíváme. I když se kinosály po celém světě pomalu otvírají, davy lidí se do nich rozhodně nehrnou. Mají z nákazy prostě strach.

Jihokorejský řetězec s kiny možná našel způsob, jak nad virem vyzrát, a nalákat tak lidi opět za kulturou.

Bezkontaktní kina vyřeší hrozbu zavírání kin

Největší řetězec kin v Jižní Koreji, CJ-CGV právě testuje možnost bezkontaktního kina. Ani v Jižní Koreji se lidé nehrnou za kulturou a obavy o své zdraví se projevují ve velmi nízké návštěvnosti kin. Aby se vyhnuli jejich zavírání, testuje právě tamní řetězec s kiny možnost prostor, kde by mezi lidmi nedocházelo ke kontaktu.

 

Zdroj: Pinterest

Umělá inteligence jako velký pomocník

Majitelé korejské společnosti provozující celou řadu kin testují provoz, ve kterém bude hrát hlavní roli umělá inteligence. Lidé se tak setkají s roboty, automatizovanými kiosky, a také se samonaváděcími boxy s jídlem. Zatím se tento testovací režim osvědčuje, a na jeho vývoji už začala pracovat i konkurenční kina.

Stane se nový přístup v budoucnu normou, a oblíbí si lidé bezkontaktní kina? To by měly ukázat následující měsíce, ve kterých se budou Jihokorejci do kin pomalu vracet.

DOPORUČUJEME

Novinky