Gerard Butler v novém napínavém snímku s nepěknou vyhlídkou na konec světa
Foto: DFree / Shutterstock.com

Gerard Butler v novém napínavém snímku s nepěknou vyhlídkou na konec světa

Gerard Butler v novém napínavém snímku s nepěknou vyhlídkou na konec světa Další fotografie v galerii >
Foto: DFree / Shutterstock.com

Gerard Butler stále na svou životní roli čeká, ale i tak má za sebou už celou řadu úspěšných snímků a o pracovní nabídky rozhodně nemá nouzi. V polovině října se můžeme těšit na premiéru katastrofického thrilleru „GREENLAND: POSLEDNÍ ÚKRYT“. A některé filmové momenty vám vezmou dech.


Film nás provede zničenými městy a ukáže chování lidí ve vypjatých situacích, kdy jde o život

Výrazný herec umí sice ledacos, ale tentokrát je i on v koncích. Na Zemi se řítí kometa a vědci stále lidstvo uklidňují, že vše důkladně vypočítali, použili nejmodernější postupy a planetě nic nehrozí. Trajektorie nebezpečného tělesa naši krásnou planetu mine. Jenže nakonec bude všechno jinak. Hrozba, že ničivé úlomky komety nakonec Zemi zasáhnou, začíná být reálná a lidé začínají bojovat o přežití. Jenže času už moc nezbývá.

John (Gerard Butler) spolu s manželkou (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem podnikají nebezpečnou cestu s nadějí, že se jim podaří dostat na jediné bezpečné místo na planetě.

Cesta je žalostná, mnoho měst už je po dopadu částic komety úplně zdevastováno a blíží se další smrtící úlomky. Země je na pokraji apokalypsy.

Podaří se alespoň hrstce lidí na celé planetě najít bezpečný úkryt?

Režie se ujal Ric R. Waugh, který pracoval u filmu původně jako špičkový kaskadér a má za sebou přes stovku filmů. Tak se také začal učit režisérskému umění od těch nejlepších profesionálů v oboru.

O představiteli hlavní role

Celému snímku dodává šarm padesátiletý Skot Gerard Butler, který chtěl být původně právníkem, ale když začal během studií pracovat jako koncipient v právnické firmě, trochu se nudil. Po nocích hrál s rockovou kapelou, až ho jednou oslovil divadelní režisér a nabídl mu roli v divadle. Tak původní plány zkrachovaly a Gerard našel své životní poslání.

Ve filmu se nejprve ukázal v malých rolích, jako například ve snímku „Zítřek nikdy neumírá“. Je poměrně výraznou osobou, do dvou metrů výšky mu chybí jen pár centimetrů, a tak na sebe dokáže upoutat pozornost. Práce má tedy tento charismatický Skot stále více a točí několik snímků ročně. Umí udělat dojem v historickém dramatu, politickém thrilleru i v romantické komedii (300: Bitva u Thermopyl, Ctihodný občan, Chceš mě, chci tě, Ex manželka za odměnu, Na divoké vlně, Chlap na roztrhání, Pád Bílého domu, Pád Londýna, Bohové Egypta)

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy