Drbárna ze ZOO: Sté dostaveníčko s oblíbeným seriálem představuje malého Petříka

Drbárna ze ZOO: Sté dostaveníčko s oblíbeným seriálem představuje malého Petříka
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Z návratu Viky je asi nejvíce zaskočen Marek. Izabela dostala nápad, že by si mohli všichni vyjet na výlet ve čtyřech, ale Marek to odmítá. Všichni si všímají, že se chová poslední dny trochu divně – přičítají to tomu, že se v něm zase probouzí nějaké staré city.

Nakonec i Tereze dojde, že se něco děje. Když je u Roklové v kanceláři, snaží se zjistit, jak to vlastně Viky a Marek v minulosti měli. Marie ji ale ubezpečuje, že jsou jen přátelé – pokud kdysi jejich vztah býval jiný, tak je to už hodně dávno. Zároveň jí však říká, že jsou vlastně jako siamská dvojčata – vědí o sobě úplně všechno.  

Viky se Ilonce svěřuje s tím, že Petr bude mít dítě se svou asistentkou, a tak odchod viděla jako jediné rozumné řešení celé situace. Nedokázala si představit, že by měla i nadále zůstat v zemi, kde nikoho nezná a kde byla věčně sama s Petříkem. Stejně to vysvětluje i Danuši, která jí trochu zazlívá, že nebere Petrovi telefony. Viky jí celou situaci vyjasňuje a tvrdí, že od Petra žádné vysvětlení nechce. Jak by jí mohl vysvětlit, že ji dlouhodobě podváděl a čeká další dítě s jinou? Danuši také ubezpečuje, že ona jako babička bude vždy vítana – její spor s Petrem se jejich vztahu nijak netýká. A že bude ráda, když jí občas juniora pohlídá.  

Sylva Machyánová opět vytváří drby a roznáší po ZOO, že Filip dal výpověď kvůli Sid, která ho tahá za nos. Z Filipova odchodu jsou zaskočeni všichni, ale on se rozhodl změnit vzduch. Chce odejít nejen z práce a z bytu, ale i z města. To však nakonec kvůli Viky odkládá, protože se osvědčil jako zdatná chůva. Slíbil jí, že může zůstat do té doby, než si Viky sežene někoho spolehlivého na hlídání. Petřík často pláče a Filip našel způsob, jak malého křiklouna utišit. Jak už je známo, hned tak z města neodejde a Viky se dočká dalšího milostného dobrodružství.  

Adam zjišťuje, že péči o dědu nedomyslel – péče je náročnější, než předpokládal. Od Alice dostal návrh, že mu rodina Novotných zajistí dobrý ozdravný pobyt v luxusním sanatoriu, ale on to jako vždy s horkou hlavou odmítl. Až později začal přemýšlet, že to možná nebyl úplně špatný nápad. Jenže v podvědomí cítí, že by měl zůstat s dědou, přestože ten jen leží a dívá se do prázdna. Nikdo neví, co vlastně vnímá. Adam rozhodně nechce, aby měl jeho jediný příbuzný pocit, že ho někam odložil. Když na něj nakonec děda konečně promluví, už má jistotu, že se zachoval správně, když si ho k sobě vzal. 

Tereza nakonec sebere odvahu  rozhodne se promluvit si s Markem o Viky a o tom, jak vidí jejich společnou budoucnost. Marek ji ubezpečuje, že ona je tou ženou, na kterou myslí, a jeho špatná nálada nemá s Viky nic společného. Prý je jen unavený a má nějaké vleklé problémy s berňákem. Tereza tak má být v klidu. Ale bude? 

Zdroj článku:
  • autorský text