Deníček moderního fotra: Koho ve filmu ztvární sám autor oblíbeného blogu, ve kterém radí, jak nezešílet na mateřské
Foto: commons.wikimedia.org

Deníček moderního fotra: Koho ve filmu ztvární sám autor oblíbeného blogu, ve kterém radí, jak nezešílet na mateřské

Deníček moderního fotra: Koho ve filmu ztvární sám autor oblíbeného blogu, ve kterém radí, jak nezešílet na mateřské Další fotografie v galerii >
Foto: commons.wikimedia.org

V srpnu skončilo natáčení nové české komedie podle stejnojmenného bestselleru Dominika Landsmana - Deníček moderního fotra. Jak se s novou výzvou otce na mateřské dovolené vyrovnal Jirka Mádl uvidíme v kinech v lednu 2021.


Blog moderního fotra

Dominik Landsman začal s psaním veřejného deníku otcovství narozením prvního syna. S manželkou se před lety dohodli, že ona se vrátí do zaměstnání a on zůstane s malým Čeňkem doma.  S vedením blogu údajně začal, aby nezešílel. Zapisoval do něj vtipné zážitky a strasti otce na mateřské. V roce 2014 Landsman sepsal blogové zápisky do knihy a Deníček moderního fotra se stal v krátké době bestsellerem. Ve filmu si autor knihy zahraje roli bezejmenného taxikáře.

Při natáčení filmu panovala přátelská atmosféra

Na place bylo hodně dětí, a ať už to byli malí představitelé filmového Čeňka či děti herců, jedno je jisté, při natáčení bylo veselo. Scénáře a režie filmu se ujal Jan Haluza, který má s otcovstvím čerstvou zkušenost. Hlavní role si zahráli čerstvá maminka Tereza Ramba a Jirka Mádl, který se ve filmu neplánovaně stane otcem. Tereza s Jirkou jsou dlouholetí kamarádi a u intimních scén museli překonávat téměř sourozenecké zábrany. Je to jejich již šestý společný celovečerní film.

V dalších rolích uvidíme Romana Zacha, Lukáše Hejlíka, Pavlu Tomicovou, Ondřeje Malého, Lucii Benešovou, Roberta Jaškowa, Lucii Polišenskou nebo Ivana Luptáka. 

Komedie či snad tragédie?

Mádl si s dětmi vždycky rozuměl a sám se podílel na výchově svého o deset let mladšího bratra. Ve filmu se odehrávají vtipné až trapné scény z rodičovského života, ve kterých se shlédne každý rodič. Dojem z filmu bude záviset na divákových zkušenostech s dětmi. Jinak budou na film nahlížet otrkaní rodiče a jinak bezdětní. 

„Pro rodiče komedie, pro bezdětné tragédie,“ shrnul popis zfilmovaného bestselleru Jirka Mádl.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy